تاریخ دریافت خبر: نظر بینندگان بازدید: 174
رئیس سابق صدا و سیما گفت: ما در تجاری سازی چون دست هایی در سازندگی روستاها وجود داشت، ضعیف عمل کردیم اما در علم و فناوری پیشرفت خوبی داشته ایم.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از شبکه خبری تهران نیوز، عزت الله ضرغامی رئیس سابق صدا و سیما در همایش بسیج دانشجویی دانشگاه تهران برای روز دانشجو گفت: ماهیت ۱۶ آذر، ماهیتی ضداستکباری است؛ برخی تجمعات دانشجویی برگزار می کنند اما حرفی از آمریکا نمی زنند و این جای بسی تعجب دارد. آقای روحانی باید طوری برنامه ریزی می کردند که در یکی از دانشگاه های تهران پذیرای انتقادات باشند و نظرات اصلاحگرانه دانشجویان را بشنوند.

ضرغامی افزود: آمریکایی ها خیانت بزرگی به ملت ایران کرده بودند اما به قدری وقیح بودند که در آذر ماه یعنی ۴ ماه بعد از کودتای مرداد ماه، نیکسون را به ایران فرستاد تا گزارش تهیه کند.

وی تصریح کرد: شاه در آن مقطع ذوق زده شد و قصد کرد تا دکترای افتخاری را در دانشگاه تهران به آقای نیکسون بدهد. مردم از آمریکا و کودتایش انزجار داشتند و چنین ظلمی را تحمل نمی کردند؛ همین خون سه شهید امروز به دنیا نشان داده است که ایران همواره در حال مبارزه با آمریکاست. ما در چند دهه اخیر بسیار موفق بوده ایم.

رئیس سابق صدا و سیما اذعان داشت: وقتی یک مسئول می آید و یک مسئول می رود، اولین کار مسئول جدید این است که ارزش کار مسئول قبلی را پایین بیاورد تا کار خودش خوب جلوه کند.

او با اشاره به گزارش اخیر یونسکو گفت: اخیرا یونسکو طی گزارشی شاخص توسعه نیروی انسانی که صد واحد است، جمهوری اسلامی با رتبه ۷۸ در مرز طبقه بندی بالار و بسیار بالاست.

ضرغامی اظهار کرد: کسانی که خدمات خوب به مردم را سیاه نشان می دهند، حتما ضدانقلاب هستند. کارهای بزرگی انجام گرفته که جریان۴ انقلاب را تحت تاثیر قرار داد. جهاد سازندگی توسط دانشجویان راه فتاد.

وی بیان کرد: کاری که در انقلاب فرهنگی توسط دانشجویان انجام شد، بسیار عظیم است؛ دانشگاه در زمان انقلاب حرکت فرهنگی تمام قد ایستاد؛ ما در علم و فناوری رشد جشمگیری داشتیم، حلقه دانش، فناوری، تجاری سازی و نمونه سازی ما مورد غفلت قرار گرفت، ما در تجاری سازی چون دست هایی در سازندگی روستاها وجود داشت، ضعیف عمل کردیم اما در علم و فناوری پیشرفت خوبی داشته ایم.

رئیس سابق صدا و سیما بیان کرد: رهبری این سیر پیشرفت علم و تکنولوژی را نپذیرفتند و خاطر نشان کرد: این نگرانی را داشتند که نکند دانشگاه ها دچار سیاست زدگی از لحاظ منفی شوند.

ضرغامی بزرگ ترین مشکل اقتصادی ما حضور باندهای بزرگ قدرت و ثروت برشمرد و افزود: اقتصاد ما امروز شفاف نیست، پسر عالم، پسر آقازاده و یا هر که می خواهد باشد؛ چه ایرادی دارد که فعالیت های این ها شیشه ای باشد و با صدای بلند اعلام کنند که این قدر وام گرفته ایم و به این میزان هم قسطش را می دهیم.

وی اذعان داشت: امروز فضای مجازی تهدید نیست، باندهای بزرگ مجازی به بسیاری از افراد تریبون نمی دهند و اگر این فضا نباشد، افرادی که حرف هایی برای گفتن دارند از سخن نگفتن دق می کنند. منتقدین قوه قضاییه باید مراقبت کنند تا این قوه حفظ شود چرا که قوه قضاییه متعلق به نظام است.

انتهای پیام/

   #صدا و سیما #ضرغامی #وام #فضای مجازی #روحانی

محتوای خبر «کسانی که خدمات خوب به مردم را سیاه نشان می دهند، حتما ضدانقلاب هستند / بزرگ ترین مشکل اقتصادی ما حضور باندهای بزرگ قدرت و ثروت است» را در سایت «دانا» ببینید

منبع خبر (دانا) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «کسانی که خدمات خوب به مردم را سیاه نشان می دهند، حتما ضدانقلاب هستند / بزرگ ترین مشکل اقتصادی ما حضور باندهای بزرگ قدرت و ثروت است» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.