خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
وزیر ارتباطات: حدود ساعت ۱۲ شب گذشته تماس هایی در این زمینه داشتیم و بررسی‌ها هم نشان می‌داد که ارتباط با شبکه پیام رسان تلگرام برقرار نمی‌شود.
محمدجواد آذری جهرمی پس از جلسه هیات دولت در جمع خبرنگاران با ارایه گزارشی از اقدامات انجام شده توسط این وزارتخانه در مناطق زلزله زده افزود: از ساعات اولیه مجموعه اپراتور‌ها در ستاد بحران فعال شدند.

وی افزود: در شب نخست وقوع این حادثه در مجموع حدود ۱۴۷ سایت موبایل از دسترس خارج شد که علت اصلی آن، قطعی برق بود که البته به سرعت در همان شب برخی از سایت‌ها به مدار بازگردانده شدند.

آذری جهرمی اظهار داشت: بالا بودن حجم مکالمات به سمت مناطق زلزله زده سبب شد تا ظرفیت‌های موجود در مناطق آسیب دیده، اشباع شود که به سرعت ظرفیت آن افزایش یافت و تا ظهر دیروز (سه شنبه) همه شرایط منطقه و ارتباطات به شکل قبلی بازگشت.
ریشه اختلالات تلگرام از ایران نیست/ قطعی برق عامل قطع ۱۴۷ سایت موبایل استان کرمانشاه

وزیر ارتباطات با بیان اینکه ممکن است مشکل آنتن دهی در برخی مناطق از گذشته باشد، افزود: در این رابطه که اختلالی در ارتباطات مناطقی که دچار مشکل شده بودند، ادامه دارد، هنوز ارایه نشده است.

وی ادامه داد: اپراتورهای تلفن همراه با توصیه وزارت ارتباطات بسته‌های ویژه‌ای را برای اتصال مشترکان در نظر گرفته اند و برای سه روز این بسته‌ها و همچنین مکالمات رایگان تمدید شده و همچنین بسته‌های اینترنتی خاص در مناطق زلزله زده فعال شده است.

عضو کابینه دوازدهم خاطر نشان کرد: با وجود نکات منفی و شایعات پخش شده در فضای مجازی، باید بگویم فضای مجازی نقش بسیار خوبی در کمک رسانی، اطلاع رسانی و پیدا کردن افراد توسط عزیزانشان داشته است که باید برای ایجاد نظام کنترل شایعات و مراجع پخش اخبار در فضای مجازی، تلاش ویژه‌ای کرد تا بتوانیم از حداکثر مزایای فضای مجازی استفاده کنیم.

آذری جهرمی درباره امکانات و تسهیلات ویژه در نظر گرفته شده در منطقه زلزله زده، تصریح کرد: همین امروز نیز همکاران ما در سازمان فضایی در حال فعالیت هستند که بالن اینترنت را در این منطقه فعال کنند و بتوانند خدمات آن را ارایه دهند که در آینده در این زمینه اطلاع رسانی بیشتری می‌شود.

وزیر ارتباطات تصریح کرد: در کنار این خدمات، اپراتورهای ارتباطی و کارکنان وزارت ارتباطات روز گذشته در اقدامی انسان دوستانه، ۵ هزار پتو و ۵۰۰ تخته چادر را تهیه کردند که صبح امروز به مناطق زلزله زده فرستاده شد.

به گفته آذری جهرمی روز گذشته یکی از معاونان این وزارتخانه مسئول آن شد که با اپراتور‌ها موبایل و تجهیزات اینترنت و تمامی تهیه کنندگان بخش اینترنت و مخابرات هماهنگی شود تا بتوانند اقلام و مواد بهداشتی که هلال احمر و ستاد بحران اعلام نیاز کرده است، جمع آوری کنند.

وزیر ارتباطات گفت: ما از ستاد بحران گزارشی درباره اختلال در ارتباطات نداریم و اگر باشد به سرعت تیم‌هایی برای حل این موضوع به منطقه می‌فرستیم تا بتوانیم ارتباطات که لازمه اطلاع رسانی است، فراهم شود.

وی قطعی برق را علت اصلی بروز برخی اختلال‌های ارتباطی برشمرد و گفت: از این منظر زیرساخت‌های ارتباطی ما کمی آسیب پذیری دارد و امیدواریم در آینده در مناطق خطرپذیر از انرژی خورشیدی برای تامین برق سایت‌های اصلی استفاده کنیم تا در مواقع خطر و حوادث آتی با چنین خطری مواجه نشویم.
ریشه اختلالات تلگرام از ایران نیست/ قطعی برق عامل قطع ۱۴۷ سایت موبایل استان کرمانشاه

وزیر ارتباطات در پاسخ به سوالی درباره اختلال در تلگرام نیز گفت: حدود ساعت ۱۲ شب گذشته تماس هایی در این زمینه داشتیم و بررسی‌ها هم نشان می‌داد که ارتباط با شبکه پیام رسان تلگرام برقرار نمی‌شود؛ البته اشکالات و اختلالات شبکه‌ای از سوی ما نبود و پس از بررسی‌ها علت این موضوع اطلاع رسانی می‌شود.