ایران آنتیک

«حورا» بهترین فیلم جشنواره هندی شد

تاریخ دریافت خبر:
در بیستمین دوره جشنواره بین‌المللی «فیل طلایی»، جایزه بهترین فیلم به «حورا» ساخته غلامرضا ساغرچیان اهدا شد. - به گزارش ایران اکونومیست؛ فیلم «حورا» که در بیستمین جشنواره بین‌المللی «فیل طلایی» هند در بخش «چشم انداز آسیا» به نمایش درآمده بود، موفق به کسب جایزه بهترین فیلم از این رویداد سینمایی شد.

این فیلم سال گذشته نیز در جشنواره «آلایتز» هندوستان جایزه «نتپک» را به عنوان بهترین فیلم دریافت کرد و همچنین در بخش مسابقه جشنواره فیلم کودک چین حضور دارد.

پخش بین‌المللی فیلم «حورا» به عهده بنیاد سینمایی فارابی است و در آن مهران احمدی، مریم بوبانی، سید جواد زیتونی، مرتضی نخفی، سولماز ندایی، محمد طاهرخانی و... ایفای نقش دارند.

عوامل فیلم عبارتند از: کارگردان و سرمایه‌گذار: غلامرضا ساغرچیان، تهیه کننده: مجید عباسی، فیلمبردار: عارف نامور، تدوین: معصومه امرادی، طراحی صحنه: سعید اسدی، صدابردار: سعید بجنوردی، صدا گذار: آرش قاسمی، آهنگساز: مسعود سخاوت‌دوست و...

در بیستمین جشنواره بین‌المللی «فیل طلایی» که در شهر حیدرآباد در کشور هند برگزار شد، فیلم کوتاه «رویای سرخ» ساخته شهریار پور سیدیان نیز جایزه دوم فیلم کوتاه در بخش چشم انداز آسیا را از آن خود کرد.