ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری شبستان به نقل از روزنامه الکترونیکی «مکه» ریاست کل امور مسجدالنبی (ص) در مدینه منوره طرح آغاز موسم حج عمره را به اجرا در می آورد.

بر اساس گزارش ها، از این پس زائران می توانند از 100 باب وارد مسجدالنبی (ص) شوند.

دکتر علی العبید؛ معاون ریاست کل امور مسجدالنبی (ص) در این باره، گفت: طرح کلی ما شامل ارائه خدمات به زائران، بازگشایی باب ها و نظارت بر آن ها، نظافت مسجدالنبی و صحن های آن و گذاشتن صندلی نماز و ویلچر برای سالمندان و تسهیل در عبور و مرور افراد میانسال و سالمند است.

وی افزود: وظیفه ریاست کل امور مسجدالنبی (ص) ایجاد آرامش و راحتی برای زائران و ارائه توضیحات در مورد احکام حج و عمره است.

معاون ریاست کل امور مسجدالنبی (ص) اظهار کرد: کتابخانه این مسجد با ارائه کتب علمی و نسخ خطی و کتابخانه صوتی آن با ارائه تلاوت های قرآنی و سخنرانی ها آماده ارائه خدمات به زائران است.

علی العبید اظهار کرد: در بخش بانوان و مصلاهای آنان نیز کارکنان زن به بانوان خدمات می دهند.

وی افزود: کارکنان زن در بخش «روضه» ورود و خروج زنان و اقامه نماز را تنظیم می کنند که ورود بانوان به بخش روضه در سه زمان؛ بعد نماز صبح، بعد نماز ظهر و بعد نماز عشاء انجام می شود.

معاون ریاست کل امور مسجدالنبی (ص) در ادامه یادآور شد: ارائه خدمات در مسجدالنبی (ص) شامل بازگشایی 100 باب، 12 پله برقی، 24 پله عادی، 16 هزار تخته فرش، 300 تن آب زمزم، 15 هزار مخزن آب، 2 هزار ویلچر، 11 هزار جایگاه برای وضو، 250 سایه بان و 436 دستگاه پنکه می شود.

پایان پیام/43
ضمیمه :