ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
با برگزاری مجمع انتخاباتی هیات بوکس استان آذربایجان‌شرقی، افشین نوروزی به عنوان رئیس جدید این هیات انتخاب شد.

به گزارش آناج، جلسه مجمع انتخاباتی هیات بوکس استان با حضور افشین داوری سرپرست فدراسیون بوکس کشور، جمشید نظمی مدیر کل ورزش و جوانان استان و اعضاء این هیات برگزار و افشین نفوذی با 11 رای موافق از 16 رای موخذه برای 4 سال به ریاست این هیات انتخاب شد.

در این جلسه افشین داوری سرپرست فدراسیون بوکس کشور با تسلیت حادثه زلزله در غرب کشور بوکس را ورزش آرامش معرفی کرد و گفت: فعالیت در رشته بوکس موجب تخلیه انرژی و کاهش تنش های روانی و فزیولوژیکی در انسان می گردد که به دست یافتن آرامش و جامعه ای بدون تنش کمک خواهد کرد.

سرپرست فدراسیون بوکس اولویت این فدراسیون را زیر ساخت ها و نیروی انسانی دانست که در این راستا فدراسیون توانسته در عرض سه ماه بیشتر از سه هزار نفر ورزشکار سازمان یافته به جامعه بوکس کشور اضافه نماید، همچنین در راستای زیرساخت ها آکادمی بوکس کشور که از سال 85 نیمه تمام بوده است در سال 96 با پیگیری های فدراسیون بودجه آن ابلاغ و به امید خدا تا سال 97 اتمام خواد یافت. ساماندهی اردوهای تیم های ملی و کادر فنی مجرب نیز از دیگر اقدامات فدراسیون در ماه های اخیر است.

داوری همچنین از تأسیس دبیرستان و دانشگاه بوکس خبر داد و گفت علاقمندان می توانند بعد از این در این موسسات دیپلم بوکس و مدارک بالاتر دریافت نمایند که این امر باعث دانشگاهی و کلاسیک شدن این رشته خواهد شد.

جمشید نظمی، مدیرکل ورزش و جوانان استان نیز در ابتدای سخنان خود در مجمع انتخابات هیات بوکس استان، درگذشت تعدادی از هموطنان عزیز در زلزله غرب کشور را به خانواده های عزادار و مردم ایران تسلیت گفت و از درگاه خداوند متعال، برای درگذشتگان طلب غفران کرد.

وی با تشکر از حاضرین و اعضا مجمع از تمامی فعالین این رشته خواست تا با همدلی و همکاری هر چه بیشتر و به دور از رفتارهای سلیقه ای باعث ارتقاء این ورزش در سطح استان گردند چون ورزش بوکس در استان دارای سبقه تاریخی و دارای قهرمانان بنام و ارزنده در کشور بوده است و باید با تلاش فراوان دوباره به سطح گذشته بازگردد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان افزود تمامی مشکلات رشته های ورزشی باید با دستان توانمند ورزشکاران، مربیان و اهالی همان رشته مرتفع گردد و این امر میسر نخواهد بود بجز با همدلی، همکاری و استفاده از پتانسیل های جوانان آن رشته با بهره گیری از تجربیات پیشکسوتان.

نظمی جایگاه بوکس استان را در کشور بالاتر از سطح فعلی آن دانست و افزود با توجه بیشتر به شهرستان ها و قهرمان پروری در آنها می توان شاهد پیشرفت بوکس در استان و در نهایت کل کشور بود.