کتاب سکه های ماشینی قاجار

۵۵ درصد تصادفات فوتی درون‌شهری موتورسواران هستند

تاریخ دریافت خبر:
۵۵ درصد تصادفات فوتی درون‌شهری موتورسواران هستند رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: طی هفت ماهه امسال ۵۵ درصد معادل ۱۰ نفر از فوت‌شدگان در تصادفات درون‌شهری موتورسواران هستند. تین‌نیوز |

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: طی هفت ماهه امسال ۵۵ درصد معادل ۱۰ نفر از فوت شدگان در تصادفات درون شهری موتورسواران هستند.

سرهنگ رمضان آفریدون در گفتگو با خبرنگار مهر به وقوع تصادفات درون شهری در استان زنجان طی هفت ماهه امسال اشاره کرد و افزود: طی این بازه زمانی ۱۸ نفر در تصادفات درون شهری جان خود را از دست دادند که از این تعداد هفت نفر عابرپیاده و ۱۰ نفر موتورسواران هستند و یک نفر هم سایر بوده است.

وی اظهار کرد: متاسفانه ۵۵ درصد از تصادفات درون شهری در هفت ماهه امسال موتورسواران و ۳۸ درصد عابران پیاده بودند.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان گفت: در این بازه زمانی تصادفات جرحی کاهش و تصادفات خسارتی افزایش داشته است.

آفریدون تاکید کرد: طی این بازه زمانی توجه نکردن به جلو ۳۵ درصد و رعایت نکردن حق تقدم ۲۸ درصد از تصادفات درون شهری در هفت ماهه امسال در استان زنجان را به خود اختصاص داده است.

وی افزود: خوشبختانه طی هفت ماهه امسال تصادفات فوتی ۱۸ مورد بوده که در سال گذشته در همین بازه زمانی هم ۱۸ مورد بوده است.

رئیس پلیس راهنمایی و رانندگی استان زنجان، تصریح کرد: متاسفانه عابران پیاده هم در تصادفات نقش بسیاری مهمی را دارند و به جای عبور از پیاده روها از سواره روها تردد می کنند که این خود تصادفات را تشدید می کند.

آفریدون گفت: رانندگان در حین رانندگی اقدام به صحبت کردن با تلفن همراه می کنند و این امر از عوامل موثر در وقوع تصادفات است.