خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
کابینه امنیتی رژیم صهیونیستی، استقرار سامانه گنبد آهنین را در برخی شهرک های صهیونیست نشین تصویب کرد.

به گزارش خبرگزاری اهل بیت(ع) ـ ابنا ـ برخی رسانه های اسرائیلی اعلام کردند، کابینه سیاسی- امنیتی به ریاست بنیامین نتانیاهو روز سه شنبه، استقرار آتشبارهای سامانه پدافند موشکی «گنبد آهنین» در منطقه «گوش دان» و چند شهرک دیگر اسرائیلی را به عنوان بخشی از برنامه ها برای آمادگی در برابر واکنش احتمالی گروه جهاد اسلامی به انفجار تونل در نوار غزه، تصویب کرد.

پایگاه اینترنتی والاه در این زمینه نوشت کابینه امنیتی با خواسته گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش، مبنی بر استقرار تعداد محدودی از آتش بارهای پدافند موشکی، موافقت نکرد و استقرار حجم زیادی از این آتش بارها را تصویب کرد.

به نوشته روزنامه یدیعوت آحارونوت، افزون بر اقدامات نظامی، تل آویو تصمیم گرفت پیام های شدیداللحنی برای حماس و جهاد اسلامی ارسال کند، مبنی بر این که به هر نوع اقدامی درخصوص نقض حاکمیت خود، پاسخ سختی خواهد داد.

این روزنامه افزود این پیام ها آشکارا و توسط یولا مردخای هماهنگ کننده فعالیت های کابینه اسرائیل در سرزمین های فلسطینی و از طریق برخی طرف های بین المللی از جمله مصر، ارسال شده است.

این روزنامه با عنوان تنش فزاینده در نوار غزه، نوشت در پی ارزیابی هایی که ارتش اسرائیل انجام داد، تصمیم گرفته شد اماکن تفریحی اسرائیلی ها و توریست ها در منطقه کمربند غزه، از بیم حملات انتقامجویانه جهاد اسلامی تعطیل شود.

این روزنامه افزود گادی آیزنکوت رئیس ستاد ارتش گفت حوادث این روزها به گونه ای است که باید با چالش های مختلف، تعامل داشته باشیم.

آیزنکوت همچنین درباره اوضاع شمال سرزمین های اشغالی گفت آنسوی مرزهای شمال، جنگ در سوریه ادامه دارد و حزب الله و ایران برای تثبیت جای پای خود، از آن بهره برداری می کنند. ارتش اسرائیل با طیف گسترده ای از تهدیدات دور و نزدیک مواجه است.


............
پایان پیام/ ۲۱۸