خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
رد توافق میان لاریجانی و روحانی برای تغییر ساختار دولت

رییس دفتر رییس جمهور، توافق میان دولت و مجلس برای تغییر ساختار دولت را رد کرد.

به گزارش پارس نیوز،

محمود واعظی در حاشیه جلسه هیات در جمع خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که آیا توافقی میان برای تغییر ساختار دولت انجام شده، گفت: این موضوع که میان و بحثی صورت گرفته باشد امری طبیعی است و توافقی صورت نگرفته است چرا که این موضوع به تمامی بازمی گردد که باید درباره آن اظهار نظر کنند پس در اینجا توافق میان روسای مجلس و دولت معنا ندارد بلکه باهم تفاهم می کنند که کارها چگونه پیش رود چرا که تصمیم در این زمینه با مجلس است.

وی در پاسخ به پرسشی درباره ارائه گزارش هایی در خصوص نابسامانی در توزیع موارد ضروری به زدگان غرب کشور و صحت آن، گفت: ستاد بحران برای کاستن از نابسامانی ها هر روز جلسه می گذارد و آقای روحانی هم موافقت کردند که به جای آمدن به جلسات هیئت دولت، جلسات ستاد بحران را تشکیل دهند.

اهم اظهارات رئیس دفتر را به نقل از خبرگزاری ها بخوانید؛

* بلافاصله فردای حادثه وزیر کشور و بهداشت و رئیس به دستور رئیس جمهوربه کرمانشاه رفتند و از کل منطقه بازدید کردند. این برای ساماندهی بود. هر روز جلسه ستاد بحران تشکیل می شود.

*خسارت در شهر کم است ما در 1900 روستا گسترده است البته با توجه به اینکه تراکم جمعیت در روستاها کم است خوشبختانه کمتر فوتی داشتیم اما اینکه این تعداد را سریع خدمت رسانی کنیم مشکل است.

*همه نیروها از بالگردها برای استفاده کردند. آنچه مورد نیاز است از نظر پتو و چادر به استان رفته و به تدریج توزیع می شود امروز در دولت دو بحث مهم داشتیم یکی از کمبودها در سفر دیروز و امنیت بود و دیگری اطلاع رسانی به همه نقاط زلزله زده بود رقمی را دیروز رئیس جمهور برای اسکان زلزله زدگان موقت قول داد که طبق آن عمل می شود.

*مشکلات و کمبودهایی که در سفر دیروز به کرمانشاه با آن مواجه شدیم مسئله مدیریت بحران و و اطلاع رسانی به همه نقاط زلزله زده و ایجاد هماهنگی میان دستگاه های مختلف بود که در این رابطه امروز در هیئت دولت بحث و تصمیمات لازم را اتخاذ کردیم.

*آنچه که ما در کرمانشاه دیدیم یک همبستگی کامل میان مردم و دستگاه های مختلف بود حتی میان دستگاه هایی که هیچ ارتباطی با ستاد بحران و مسائل مربوط به زلزله نداشتند، همه تمام امکانات خود را برای کمک به هموطنانشان کرده اند.