کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
زیرمجموعه‌های وزارت کار مکلف به کمک‌رسانی به زلزله‌زدگان شدندپول‌نیوز - وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور بخشنامه به کلیه معاونین‌، مدیران عامل و رؤسای سازمان‌ها، صندوق‌ها و بانک‌های تابعه و مدیران کل اجرایی بر کمک رسانی به زلزله زدگان عزیز غرب کشور تاکید کرد.

کار و رفاه اجتماعی، علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با صدور بخشنامه به کلیه معاونین، مدیران عامل و رؤسای سازمان‌ها، صندوق‌ها و بانک‌های تابعه و مدیران کل اجرائی بر کمک رسانی به زلزله زدگان عزیز غرب کشور تاکید کرد.

متن کامل بخشنامه بدین شرح است.

زلزله دلخراش مناطق غرب کشور که متاسفانه منجر به کشته و مجروح شدن تعداد کثیری از هموطنان عزیزمان شد موجب اندوه، تألم و تاسف گردید. با توجه به رسالت اجتماعی وزارت تعاون کار و رفاه اجتماعی در خدمت رسانی به کلیه احاد جامعه علی الخصوص اقشار آسیب پذیر انتظار دارم کلیه معاونین، مدیران و رؤسای سازمان ها،صندوق ها و بانک ها، مدیران حوزه های ستادی و اجرائی و کلیه شرکت ها و مؤسسات وابسته با بسیج ظرفیت ها و امکانات خود و با دقت لازم و احساس مسئولیت و ضمن هماهنگی با دستگاههای ذیربط، در خدمت به حادثه دیدگان عزیز میهن اسلامی از هیچ کوششی دریغ نکنند.

لازم می دانم موارد ذیل در اولویت برنامه‌ها و اقدامات اعضای شورای هماهنگی استانها قرار گیرد:

1- رؤسا و مدیران کل استان‌های حادثه دیده ، با بسیج نیروها و آماده سازی ظرفیت ها در هماهنگی کامل با ستاد بحران استان نسبت به امداد رسانی به هر طریق ممکن علی الخصوص در اختیار قرار دادن مجموعه های ورزشی کارگری و سایر اماکن اقامتی و رفاهی زیرمجموعه خود برای اسکان خانوارها و افراد حادثه دیده اقدام کنند.

2- روسا و مدیران کل استان‌های همجوار بدون درنگ در تعامل با مدیران کل استان های آسیب دیده نسبت به ارزیابی و بررسی امکانات موجود در جهت رفع کمبود ها اقدام عاجل کنند.

3- سازمان تأمین اجتماعی نسبت به تجهیز بیمارستان ها به اقلام دارویی مورد نیاز و نیز اعزام پزشک و پرستار با توجه به نیاز مناطق آسیب دیده اقدامات لازم را به عمل آورند.

4- اکیپ های مددکاری و مشاوره‌ای توسط سازمان بهزیستی سازماندهی و به منطقه آسیب دیده اعزام شوند.

5- شرکت‌ها و کارخانجات تولیدی وابسته نسبت به تهیه و ارسال اقلام مورد نیاز از قبیل: آب معدنی، پتو ، چادر، دارو، مواد غذائی کنسرو شده و.... با هماهنگی ادارات کل اجرائی استان اقدام کنند.

یادآور می شوم علاوه بر مکلف بودن تمامی معاونت ها و سازمان ها و شرکت ها و مؤسسات وابسته نسبت به مشارکت در این اقدام خدا پسندانه، لازم است اقدامات انجام شده را به صورت روزانه به دفتر اینجانب گزارش کنند.