ایران آنتیک

بزرگداشت روز ملی کتاب در شبکه یک

تاریخ دریافت خبر:
بزرگداشت روز ملی کتاب در شبکه یک مجموعه در امتداد فلق امروز به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی به اقدامات حجت الاسلام زنگنه روحانی مستقر روستای مرزی و بسیار دورافتاده نهور از شهرستان خاف استان خراسان رضوی می پردازد.

به گزارش خبرگزاری برنا؛ روستایی نهور روستای کوچکی است که در آن ادامه تحصیل فرزندان پس از طی دوره ابتدایی با توجه به نبود مدرسه و دوری این روستا از شهر، امری غیرممکن به شمار می آمد و تقریبا به روستایی بی سواد تبدیل شده بود اما حجت الاسلام زنگنه با تلاش های ایثارگرانه خود توانست موانع را از سر راه فرزندان روستای نهور در راه کسب علم و دانش بردارد بطوری که اکنون دختران و پسران روستا در مراکز مختلف علمی مشغول تحصیل بوده و به آرزوی خود که همانه ادامه تحصیل بود، رسیده اند. تلاش های این روحانی جوان در زمینه اشتغالزایی و تامین امکانات برای روستاییان در راستای جلوگیری از مهاجرت آنها به حاشیه شهرها که از آسیب های اجتماعی مهم به شمار میاید نیز چشمگیر و موثر بوده است. بیست و چهارم آبان روز ملی کتاب و هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.

در امتداد فلق به کارگردانی رضا عطار کارگردان و تهیه کنندگی مهران رستمی، امشب چهار شنبه حوالی ساعت ١٩:٣٥ از شبکه یک سیما پخش می شود.