خرید کتاب سکه طلا

اولین کاروان کمک خانواده سینمای ایران اعزام شد

تاریخ دریافت خبر:
 گلریزان جامعه ورزش کشور برای زلزله زدگان

جمعی از اعضای خانواده سینمای ایران به منظور ابزار همدردی و اعطای کمک‌های جمع‌آوری شده از سوی سینماگران ایران، ظهر روز چهارشنبه 24 آبان عازم شهر کرمانشاه شدند.

به گزارش مشرق - از ساعات اولیه وقوع زلزله دلخراش استان کرمانشاه و اطلاع از وسعت این حادثه بخصوص در شهرهای سرپل ذهاب، قصر شیرین، ازگله و دالاهو، خانواده سینمای ایران متشکل از سینماگران، مدیران سینمایی و فعالان سینمایی برای کمک به مردم مناطق زلزله زده اعلام آمادگی کرده و نخستین کاروان خانواده سینمای ایران، ظهر امروز چهارشنبه 24 آبان عازم شهر کرمانشاه شد.

براساس این خبر، قرار است در این سفر گروهی از خانواده سینمای ایران ابتدا با سفر به شهر کرمانشاه ضمن حضور در ستاد مدیریت بحران از نزدیک در جریان روند امدادرسانی قرار گیرند و سپس طبق برنامه‌ریزی از پیش انجام شده، در راستای انجام وظایف مدنی و اجتماعی خود و حضور التیام بخش در کنار مردم آسیب دیده، کمک‌های جمع‌آوری شده را در مناطق آسیب دیده، در اختیار مسولان امر قرار خواهند داد.

تعدادی از بازیگران و سینماگران هم در همان ساعات اولیه وقوع زلزله استان کرمانشاه برای حضور در جمع امدادرسانان خود را به مناطق آسیب دیده رسانده‌اند.

پیش از این و در زمان وقع زلزله در شهرهای بم استان کرمان و اهر، ورزقان و هریس آذربایجان شرقی نیز خانواده بزرگ سینمای ایران همپای با دیگر اقشار جامعه به کمک مردم آسیب دیده برخاست که این حرکت مدنی ضمن کاهش آلام و آسیب‌های روحی و جسمی مردم، منجر به ساخت چندین بنای آموزشی در این شهرها شد.