کتاب سکه های ماشینی قاجار

سرپیچی از آیات الهی منشاء دزدی‌ها و اختلاس‌ها در جامعه است

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان، حجت الاسلام والمسلمین حسین انصاریان مفسر قرآن کریم، یکشنبه شب در مراسمی که به مناسبت دهه سوم صفر در هیات بنی الزهرا(س) برگزار شد، گفت: قرآن کریم کلید و مرتفع کننده مشکلات فردی و اجتماعی جامعه است.

وی افزود: عمل به دستورات قرآن کریم بیانگر تسلیم شدن انسان در برابر آیات الهی است. تسلیم بودن از شاخصه های مهم انبیای الهی به شمار می رود چرا که آنان به علم و حکمت خداوند یقین داشتند.

این مفسر قرآن کریم با بیان اینکه تنها خداوند قادر است مشکلات انسان را مرتفع کند، ابراز کرد: انسان اگر به مقام تسلیم نائل شود هرگز در محضر خداوند شکوه و شکایت نمی کند کسانی که برای خداوند تعیین تکلیف می کنند جاهلانی بیش نیستند.

حجت الاسلام والمسلمین انصاریان با اشاره به اینکه تمامی یاران امام حسین(ع) تسلیم محض دستورات الهی و امام خویش بودند، اظهار داشت: امام حسین(ع) فرمودند: من یارانی همچون یاران خودم در گذشته و آینده نمی شناسم؛ یاران امام حسین(ع) به علم و صدق حضرت یقین داشتند و لحظه ای در اقدام عاشورایی امام شک و تردید نداشتند.

استاد حوزه علمیه با بیان اینکه منشاء همه دزدی ها و اختلاس ها به سبب دین گریزی و سرپیچی مردم از آیات الهی است، گفت: رفع معضلات و آسیب های اجتماعی در گرو اطاعت از دستورات الهی است.

این مفسر قرآن کریم با تاکید بر اینکه زندگی انسان باید با اعتقاد به قرآن شکل بگیرد، تصریح کرد: تقوا با تبعیت و اطاعت از قرآن میسر می شود، قرآن قلب انسان با تقوا را نورانی می کند.

پایان پیام/487
ضمیمه :

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000