ایران آنتیک

بیمارستانی که حمل دارو و وسایل پزشکی در آن اتوماتیک انجام می‌شود/ قرارداد ساخت بیمارستان مشابه در ای

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
خبرگزاری فارس: بیمارستانی که حمل دارو و وسایل پزشکی در آن اتوماتیک انجام می‌شود/ قرارداد ساخت بیمارستان مشابه در ایران به دلیل مشکلات انتقال پول به تعویق افتاد

به گزارش خبرنگار اعزامی فارس، هیات تجاری اعزامی به اتریش از بیمارستان اکاها (AKH) بازدید کرد. بیمارستان مذکور که یکی از مجهزترین بیمارستان‌های اروپاست به همت شرکت فامد یکی از سازنده‌های بیمارستان و تجهیزات پزشکی در اتریش ساخته شده است و در مرکز شهر وین قرار دارد.

بیمارستان اکاها که از مجهزترین تجهیزات پزشکی دنیا برخوردار است و زیر نظر دانشگاه پزشکی کشور اتریش است، دارای بخش های اموزشی به دانشجویان پزشکی است.

شرکت سازنده این بیمارستان یعنی فامد بیمارستان‌های مختلفی را با آخرین تکنولوژی‌های روز دنیا در روسیه، اسلواکی، چک، اکراین، آلمان، لهستان و دیگر کشورها ساخته است که ضمن ساخت بیمارستان‌های مذکور، تامین نیروهای پزشکی و انسانی این بیمارستان‌ها را هم عهده‌دار می‌شود و آخرین تجهیزات روز دنیا را در بیمارستان‌های ساخت خود تعبیه می‌کند.

ساخت بیمارستان اکاها از سال 1965 توسط شرکتی آغاز و در سال 1982 ادامه ساخت آن به شرکت فامد واگذار شد که در نهایت ساخت بیمارستان 24 طبقه آکاها در سال 1992 به پایان رسید.

این بیمارستان از بخش‌های مختلفی تشکیل شده که شرایط ویژه‌ای را برای بیمار در نظر گرفته بطوریکه بیماری در بیمارستان احساس راحتی کامل کند و حتی برخی اتاق‌های آن مانند یک هتل به بیماران خدمات می‌دهند و شرایط راحت یک هتل را برای بیمار فراهم می کند.

امکان فرود هلی کوپتر برای انتقال سریع بیماران در بیمارستان وجود دارد و مترو نیز یکی از وسایل نقلیه عمومی است که برای آمد و رفت آسان بیماران در بخشی از ورودی بیمارستان تعبیه شده است.

از نکات قابل توجه بیمارستان مذکور سیستم الکترونیکی حمل و نقل دارو و سایل پزشکی است که در بخش‌های مربوط سفارش‌های لازم به مرکز حمل و نقل ارسال می‌شود و سپس از طریق دستگاه‌هایی که برای این کار طراحی شده به بخش مربوطه منتقل می‌شود و این سیستم مانند سیستم ریلی طراحی شده که وسایل و لوازم مورد نیاز را به 24 طبقه ارسال می‌کند و نیاز به انتقال آن توسط نیروی انسانی نیست.

روسای برخی از بخش‌های بیمارستان 2 هزار تختخوابی اکاها از قبیل کلیه و قلب پزشکان ایرانی هستند و علاوه بر آن در بخش‌های مختلف این بیمارستان نیز پزشکان ایرانی مشغول به کار هستند.

شرکت فامد در حال حاضر قراردادی را با یک شرکت ایرانی برای ساخت بیمارستان 400 تختخوابی و مجهز به آخرین تکنولوژی روز دنیا در شیراز به امضا رسانده که به علت مشکلات نقل و انتقالات بانکی و همچنین تأمین فاینانس آن ساخت این پروژه فعلا آغاز نشده ولی در صورت حل این مشکلات احتمالا ساخت آن از فروردین ما آغاز می شود.

به گفته نماینده شرکت فامد مذاکراتی هم برای ساخت بیمارستان توسط شرکت فامد در شهرهای قم، تهران و کرج انجام شده اما ادامه این مذاکرات در انتظار نتیجه انعقاد قرارداد ساخت بیمارستان در شیراز است.

در صورت آغاز به کار ساخت بیمارستان شیراز توسط شرکت فامد احتمالا پروژه مذکور طی 4 یا 5 سال تکمیل شود.

از نکات قابل توجه در ساخت بیمارستان‌ها توسط شرکت فامد ساخت بیمارستان هایی با مصرف انرژی کم است. البته ناگفته نماند که یکی از مزایای بیمارستان اکاها که توسط شرکت فامد ساخته شده مجهز بودن به نیروگاه برق است که به این ترتیب در صورت قطع ناگهانی برق شهری بلافاصله برق نیروگاه بیمارستان به جریان می‌افتد و از خاموش شدن سیستم و تجهیزات بیمارستانی ممانعت می‌شود.

همچنین در بیمارستان اکاها مکان‌هایی برای دعای مذاهب مختلف از جمله مسلمان، مسیخی و یهودی تعبیه شده تا بدینوسیله بیماران و خانواده‌های آنها بتوانند مراسم مذهبی و دعای خود را در آن جا بجا آورند.

انتهای پیام/


گزارش:

منبع خبر (هشدار نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «بیمارستانی که حمل دارو و وسایل پزشکی در آن اتوماتیک انجام می‌شود/ قرارداد ساخت بیمارستان مشابه در ای» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000