ایران آنتیک

استودیوهای استارت‌آپ: ایده از ما، کسب‌وکار از شما!

تاریخ دریافت خبر:
استودیوهای استارت‌آپ: ایده از ما، کسب‌وکار از شما!

استودیوی استارت‌آپ جایی است که روند استارت‌آپ‌ها با ایده شروع می‌شود، نه با کارآفرین.

: در شهرستان بولدر که در ایالت کلرادو امریکا واقع شده است، ۲ استودیو استارت آپ شروع به کار کرده اند. یکی از این استودیوها بولدر بیتس (Boulder Bits) نام دارد که جسی لارنس (Jesse Lawrence) بنیان گذار و مدیرعامل آن است.

به گزارش ، بولدر بیتس دقیقا برعکس یک شتاب دهنده عمل می کند. در شتاب دهنده ها، کارآفرینان با ایده ها و استراتژی های خود می آیند و به دنبال سرمایه و کمک مدیران و بنیان گذاران باتجربه هستند. در یک استودیوی استارت آپ، در ابتدا هیچ تیمی وجود ندارد. استودیو ایده های مختلف را ایجاد می کند و سپس برای ایده ها تیم های مناسب پیدا می کند تا ایده ها را به کسب وکار تبدیل کنند.

استودیو ها نیز مانند ها با سرمایه های خطرپذیر بودجه خود را تامین می کنند. هدف این استودیوها ساده کردن روند فعالیت استارت آپ ها و کاهش ۹۰ درصدی شکست در آن ها است.

اکثر فعالیت های این چنینی تا کنون در اروپا بوده است؛ اما استودیوهای امریکایی موفقیت های بزرگی داشته اند. یک استودیو در لس آنجلس در سال گذشته یکی از استارت آپ های خود را با قیمت یک میلیارد دلار فروخت. اما بولدر بیتس در سال ۲۰۱۵ ایجاد شده است و تاکنون موفقیت بزرگی نداشته است. چندین استودیوی امریکایی با داشتن بنیان گذاران بزرگ مانند پیتر تیل (Peter Thiel) که یکی از اولین سرمایه گذاران حرفه ای فیس بوک بود، ده ها میلیون دلار سرمایه جذب کردند.

اکنون بولدر بیتس یک گروه شش نفره است که تعداد زیادی مخاطب و تولیدکنندگان بالقوه ایده دارد. لارنس همه افراد را تشویق می کنند تا طوفان مغزی ایجاد کنند و ایده خلق کنند. یکی از اعضای این گروه می گوید بهترین راه برای خلق ایده، نوشتن تمام مشکلات و ناامیدی هایی که در طول روز با آن ها مواجه می شوید است.

به عنوان مثال، یکی از ایده های این استودیو، ایجاد یک سیستم برای ایجاد ارتباط بین بلیت های غیرقابل استفاده و افرادی که به آن ها نیاز دارند است. ممکن است به هردلیلی یک فرد نتواند به سفری که برای آن بلیت تهیه کرده است برود، پس به راحتی می تواند آن را به فرد دیگری بفروشد و با پول آن در زمان دیگری برای خود بلیت تهیه کند. البته به دلیل مقررات خطوط هوایی این ایده قابل اجرا نیست اما لارنس اعتقاد دارد که ممکن است هر ایده ای عملی شود.

(همچنین بخوانید: )