کتاب سکه های ماشینی قاجار

به زودی بازسازی مناطق زلزله زده توسط سپاه آغاز خواهد شد/سپاه از ابتدا در کنار مردم زلزله زده بود

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
ارتش و سپاه پاسداران از لحظات اولیه وقوع زلزله به کمک زلزله‌زدگان کرمانشاه شتافتند و با تمام قوا مشغول خدمت رسانی به مردم مناطق آسیب دیده شدند. به گزارش شمانیوز: ارتش و سپاه پاسداران از لحظات اولیه وقوع زلزله به کمک زلزله‌زدگان کرمانشاه شتافتند و با تمام قوا مشغول خدمت رسانی به مردم مناطق آسیب دیده شدند.

در این زمینه سردار شریف در خصوص آخرین وضعیت امداد و نجات منطقه ی زلزله زده و اقدامات صورت گرفته توسط سپاه به خبرنگار شمانیوز گفت: مرحله ی آوار برداری همچنان تداوم دارد. مرحله ی اولیه آوار برداری که مربوط به یافتن شخص زنده زیر آوار بود , تمام شد ولی آوار برداری ادامه دارد.

وی گفت : وظیفه ی کمک رسانه به منطقه سر پل ذهاب به نیروهای ارتش و امداد رسانی به مجموعه روستاها و شهرها به سپاه پاسداران واگذار شده است . که در مرحله ی اولیه اقداماتی مثل امداد و نجات , ارائه خدمات درمانی, برپایی بیمارستان های صحرایی انتقال مجروحین به تهران و همدان و... صورت گرفته است . در مورد امداد رسانی به روستاها هم باید گفت که خوشبختانه بر خلاف اخبار منشترشده , روستاها مرزی هستند, اصلا صعب العبور نیست و تمام جاده ها آسفالت هست و خدمت رسانی به روستاها هم در حال انجام شدن است.

حدود 60 دستگاه آمبولانس در نقاط مختلف مستقر هستند و بیشتر مایحتاج مثل غذا , دارو , چادر , وسایل بهداشتی و غیره با حمایت نهاد های مردمی و نهاد های دولتی به مناطق مختلف وارد شده و در دسترس زلزله زدگان قرار گرفته است .

در حال حاضر در مرحله ی اسکان اولیه در چادر هستند که انشالله به زودی مرحله اسکان در کانس و مرحله ساخت شهر ها توسط بنیاد مسکن و قرار گاه خاتم الانبیا انجام خواهد شد . سپاه های استانی هم به یاری زلزله زدگان آمده و همه در کنار هم مشغول خدمت رسانی هستند .

خوشبختانه سپاه پاسداران در زمینه ساخت و بازسازی با توجه به زلزله ورزقان که حدود 3 ماه 7 هزار واحد مسکونی ساخته شد تجربه خوبی خواهد داشت و انشالله بازسازی مناطق آسیب دیده کرمانشاه هم به زودی به اتمام میرسد.

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000