خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
محسن چاوشی با اختصاص پستی به زلزله زدگان کرمانشاه صفحه اینستاگرام خود را به روز کرد.

به گزارشباشگاه خبرنگاران جوان؛در ۲۱ آبان زلزله ای به بزرگی ۷.۳ ریشتر غرب کشور را لرزاند، و صدمات مالی و جانی زیادی به بار آورد. تا این لحظه حدود ۵۰۰ نفر از هموطنانمان در این حادثه جان باخته و بیش از ۹ هزار نفر مصدوم شده اند.

در پی بروز این زلزله چهره های مطرح در عرصه های مختلف با ارسال پیام هایی در صفحه اینستاگرامشان این ضایعه دردناک را به مردم کرمانشاه و غرب کشور تسلیت گفتند.

محسن چاوشی خواننده موسیقی پاپ کشورمان طی پیامی در صفحه اینستاگرامش ضمن ابراز همدردی با مردم زلزله زده کرمانشاه عنوان کرد:باید فکر کنیم. فکر کنیم و کاری انجام دهیم تا خدای نکرده فردا روزی اگر جای دیگری از ایران ما با چنین بلایی دست به گریبان شد، حداقل آمار ها را کاهش دهیم.

چاوشی نوشت:

"بیان اندوه از زلزله اخیر و غمی که یکشنبه هموطنانم را در برگرفت کاری است که به سختی از کلمات برمی آید.
این غم ها و این سوگ ها تازه نیستند و هنوز از خاطر نرفته زخمی که در آذربایجان به تن این کشور نشست یا در لرستان یا آن شکل از تراژدی که در «بم» اتفاق افتاد.
دیگر کمتر کسی است که نداند ما کجای خط زلزله ایستاده ایم و چگونه هر لحظه می شود بیم فرو ریختن قلب هایی را داشت از تکان های گاه و بیگاه.
بله؛ این بلایا طبیعی هستند و نمی شود جلوی آن ها را گرفت. اما به عکس ها که نگاه می کردم و آن را با کشور هایی زلزله خیز مثل ژاپن مقایسه می کردم غمی چندبرابر گلویم را می گرفت.

این خانه های زهوار دررفته را چگونه ساخته ایم که با کوچک ترین تکانی از هم می پاشند و جماعتی را به خاک می نشانند.

آن خانه نو ساز که دیوارش فرو ریخته بود و اهل خانه پیش از زلزله سرگرم جشن تولد بودند، چرا باید آن طور شود. این مردم مظلوم، در این شهر های کوچک (بار ها و بار ها گفته ام) حقشان بیش از این است که هنوز در خانه هایی زندگی کنند خالی و عاری از هرگونه استاندارد در ساخت و ساز.

حرف من این است و دردم این؛ که بیایید یکبار دیگر توجهی جدی به شهر هایی کنیم که مردمانش هیچ کم نگذاشتند، اما چنین روز هایی متوجه می شویم که برایشان چقدر کم تر از آنچه که باید وقت و اهمیت قائل شدیم.

من عمیقاً از اتفاق پیش آمده ناراحتم و واقعاً سخن گفتن و نوشتن برایم سخت است. سعی کردم دیگر به عکس ها و آمار کشته شده ها نگاه نکنم، اما مگر می شود. مگر در آذربایجان و ورزقان توانستیم نگاه نکنیم و نبینیم.

به قولی، آخر ما هم مردمی هستیم. اما فکر می کنم سوگواری بخشی از ماجراست و طبیعی است؛ بخش مهمتر دیگر این است که باید فکر کنیم. فکر کنیم و کاری انجام دهیم تا خدای نکرده فردا روزی اگر جای دیگری از ایران ما با چنین بلایی دست به گریبان شد، حداقل آمار ها را کاهش دهیم.

خانه ها را قوی تر بسازیم و به مردم کمک کنیم که به جای لطیفه ساختن اگر کاری از دستشان برمی آید انجام دهند. ما همه فرزندان این سرزمین هستیم و بی شک لرزش تن هر گوشه از این وطن تمام وجودمان را می لرزاند.

برای بازماندگان این حادثه دلخراش از صمیم قلب آرزوی صبر و برای درگذشتگان آرزوی آرامش ابدی دارم. امیدوارم هر چه بیشتر می گذرد عکس هایی که از سرزمینم می بینم و از دلاوران و پهلوانان با عشق کرد زبان، عکس هایی باشد سرشار از شادی و رنگ و صدا."