ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
  • تکنولوژی

مراجعه ۲۴ ساعته کاربران ایرانی به شبکه‌ها و پیام‌رسانان خارجی، همچنین استفاده از محتوای فارسی تولید شده در آنها، نگرانی مسئولین را در پی داشته است. تا آنجا که با تعریف با بستن تلگرام، کاربران به سمت پیام‌رسان‌های بومی نخواهند آمد

وی معتقد است با توجه به تاریخچه مهاجرت کاربران از پیام‌رسانان خارجی از وی‌چت و وایبر به واتساپ و تلگرام، بستن شبکه‌های اجتماعی خارجی، مهاجرت کاربران ایرانی به نمونه‌های مشابه ایرانی را نتیجه نخواهد داد و تنها آرشیو ‌محتوای فارسی موجود در این شبکه‌ها را از بین خواهد برد.

چند وقتی است که زمزمه‌هایی درباره‌ی اعمال نظارت بر محتوای تولید شده مطرح می‌شود، صرف این مطلب و تاثیراتی  که در فرآیند تولید محتوا می‌گذارد قابل بحث است اما محدود نمودن و حتی حذف فعالیت پیام‌رسانان و شبکه‌های اجتماعی خارجی، به نوعی پاک کردن صورت مسئله خواهد بود.

این عمل ضمن از بین بردن بسیاری از موقعیت‌ها و دستاورد‌های بوجود آمده عملاً تمام پتانسیل موجود برای رونق کسب‌وکارهای این حوزه را از بین خواهد برد و نخواهد توانست توجه کاربران ایرانی را به پیام‌رسان‌های بومی جلب کند.


   کاربران خارجی پیام شبکه ایرانی محتوای

گزارش:

منبع خبر (دیجیاتو) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «آخرین هشدار دبیر شورای فضای مجازی به پیام‌رسان‌های خارجی» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.