ایران آنتیک

درج نماد «زقیام» در بازار دوم فرابورس/ آیفکس در کانال 990 واحدی

تاریخ دریافت خبر:

آخرین روز کاری از هفته جاری مبادلات فرابورس ایران با خرید و فروش بیش از 306 میلیون ورقه به ارزش بالغ بر یک‌هزار 546 میلیارد ریال پایان یافت و شاخص کل به صعود خود تا حدود 8 واحد ادامه داد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا) به نقل از فرابورس ایران، در جریان بازار امروز چهارشنبه 24 آبان ماه آیفکس با حدود 8 واحد افزایش در ارتفاع 997 واحدی یعنی بلندترین قله تاریخی خود از ابتدای فعالیت تاکنون قرار گرفت.

نمادهای «مارون»، «میدکو»، «زاگرس»، «بساما» و «سرچشمه» تا سطح حداکثر 5.6 واحد تاثیر مثبت بر این نماگر داشتند.

این در حالی است که دو نماد «ذوب» و «شراز» کمتر از 0.2 واحد تاثیر منفی بر این نماگر به جا گذاشتند.

نگاهی به تابلو نمادهای پربازدید امروز بازار سهام نشان می‌دهد نماد ذوب آهن در صدر این تابلو ایستاده و پس از آن نماد شیر پگاه آذربایجان شرقی که با رشد قیمتی معاملات را خاتمه داد در جایگاه دوم ایستاده است.

همچنین در حالی نمادهای «بساما»، «غشهداب»، «غفارس» و «دتولید» بالاترین رشد قیمتی را تجربه کردند که نمادهای «مفاخر»، «زنگان»، «حسینا» و «شلیا» بیشترین افت قیمتی را تا سطح حداکثر 3 واحد به ثبت رساندند.

امروز همچنین شاهد بازگشایی چند نماد بودیم. به این ترتیب نماد معاملاتی شرکت‌های صنعتی و معدنی کیمیای زنجان گستران، فرآورده‌های غذایی و قند تربت جام و سرمایه‌گذاری توسعه و عمران کرمان بازگشایی شدند.

در مجموع دو بازار اول و دوم بالاترین حجم و ارزش معامله به ترتیب به نمادهای «ذوب» و «زاگرس» اختصاص داشت.

از سوی دیگر در بازار اوراق با درآمد ثابت نیز اساد خزانه اسلامی در نماد سخاب7 در صدر این بازار ایستاد. در این نماد 221 هزار ورقه به ارزش 184 میلیارد ریال دادوستد شد.

یک شرکت از گروه زراعت مهمان بازار دوم شد

امروز بازار دوم فرابورس ایران شاهد درج نماد شرکت کشت و دام قیام اصفهان با نماد «زقیام» در این بازار بود.

این نماد که در گروه زراعت و خدمات وابسته زیرگروه کشاورزی و خدمات دامپروری به جز دامپزشکی قرار دارد هجدهم اسفندماه سال گذشته در بازار دوم پذیرش شده بود که پس از احراز تمامی شرایط لازم برای پذیرش به عنوان یکصد و شصت و هفتمین نماد معاملاتی در این بازار درج شد.

شرکت در سال 72 در اداره ثبت شرکت‌ها و مالکیت ثبتی استان ثبت شده و فعالیت خود را از ابتدای سال 73 آغاز کرده است.

موضوع فعالیت کشت و دام قیام اصفهان انجام کلیه امور مربوط به کشاورزی، دامداری، پرورش طیور و .. است. این شرکت روزانه 200 تن و در سال حدود 70 میلیون لیتر شیر تولید می‌کند.

آنطور که در امیدنامه شرکت ذکر شده برنامه‌های آتی «زقیام» شامل توسعه و رسیدن به 200 تن تولید شیر روزانه و ایجاد بزرگترین مجموعه پرورش گاو شیری در کشور تا پایان سال 96، اتمام عملیات خاکی فاز اول گاوداری 6 هزار راسی دلفان لرستان و برنامه‌ریزی برای تامین مالی و احداث این واحد، اخذ گواهینامه سیستم مدیریت کیفیت ISO 1400:2014 در سال جاری و ... است .