خرید سکه کلکسیونی

سد شکنی شاخص به مدد نمادهای فلزی و معدنی

تاریخ دریافت خبر:

در داد و ستدهای آخرین چهارشنبه آبان ماه شاخص بورس توانست مجدداً وارد مدار 88 هزار واحدی شود.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بازار سرمایه (سنا)، در داد و ستدهای روز جاری شاخص کل بورس 56 واحد رشد کرد و به رقم 88 هزار و 5 رسید.

همچنین در این روز سرمایه گذاران بورسی بیش از 761 میلیون برگه سهم، حق تقدم و سایر دارایی های مالی را دست به دست کردند.

ارزش مبادلات امروز بیش از یک هزار و 445 میلیارد ریال بود و در 48 هزار نوبت معاملاتی انجام شد.

در روز جاری همه شاخص های بورسی به جز شاخص بازار دوم صعودی بودند. شاخص کل 56 واحد رشد کرد و در عدد 88 هزار و 5 نشست. شاخص بازار اول نیز صعودی 96 پله ای را ثبت کرد اما شاخص بازار دوم 178 واحد افت کرد.

نمادهای فولاد مبارکه، ملی مس، گل گهر، فولاد خوزستان و سرمایه گذاری امید با بیشترین تاثیر مثبت بر شاخص باعث رشد این متغیر شدند.

در مقابل نماد سایپا و پالایش نفت اصفهان بیشترین تاثیر منفی را بر شاخص کل داشتند.

در بازار امروز گروه های فلزات اساسی، فراورده های نفتی و خودرو با بیشترین حجم و ارزش معاملات در صدر برترین گروه های صنعتی قرار گرفتند.

صدرنشینی بازار نیز با بیشترین رشد قیمت متعلق به نمادهای سیمان غرب، سیمان ایلام، سیمان صوفیان، سیمان داراب، سیمان کردستان، سیمان فارس و خوزستان و کنترل خوردگی تکین کو بود.

در مقابل نمادهای آبادگران ، حمل و نقل بین المللی خلیج فارس، فرآوری مواد معدنی، لعابیران، پارس سوییچ، سایپا دیزل و سرامیک صنعتی اردکان با بیشترین کاهش قیمت در انتهای جدول معاملات قرار گرفتند.

همچنین در این روز اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری تهران، واحدهای صندوق کیان و سهام سیمان کردستان با بیشترین تقاضا سنگین ترین صف های خرید را تشکیل دادند.

در مقابل گروهی از سرمایه گذاران تلاش کردند با عرضه های سنگین از اوراق مشارکت رایان سایپا، اوراق صکوک سایپا، اوراق مشارکت شهرداری مشهد، سهام پارس دارو و اوراق مشارکت شهرداری شیراز خارج شوند. این نمادها طولانی ترین صف های فروش را داشتند.

در پایان داد و ستدهای امروز گروه پتروشیمی سرمایه گذاری ایرانیان با معامله بلوکی 150 میلیون سهم به ارزش 221 میلیارد ریال بیشترین حجم و ارزش معاملات را داشتند.