خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
آمازون ادعا می‌کند که این بزرگ‌ترین سریال تاریخ خواهد بود و همه مجموعه‌های دیگر را کنار می‌زند!

بالاخره آمازون با پیروزی بر نتفلیکس موفق به دریافت حقوق ساخت سریال تلویزیونی «ارباب حلقه‌ها» شد. با گیمان در ادامه گزارش همراه شوید.

هفته قبل شایعاتی مبنی بر ایده ساخت سریال تلویزیونی بر اساس کتاب‌های «ارباب حلقه‌ها» نوشته جی. آر. آر. تالکین مطرح شد و سپس در گزارشی فهمیدیم که آمازون و نتفلیکس به دنبال خرید حقوق تجاری آن از بنیاد تالکین هستند. آمازون با هزینه ۲۵۰ میلیون دلاری خود این حقوق را دریافت کرد و هم‌اکنون موظف شده که سریالی چندفصلی – به همراه یک مجموعه فرعی جداگانه – بر اساس آثار تالکین تولید کند.

این سریال قرار است به ریشه داستان ارباب حلقه‌ها بپردازد و ماجراهای آن از نظر روایت داستانی قبل از کتاب اول با نام «یاران حلقه» قرار خواهد گرفت. استودیوهای آمازون با هارپر کالینز و نیو لاین سینما – تهیه‌کننده فیلم‌های محبوب ارباب حلقه‌ها – در ساخت این مجموعه همکاری می‌کنند.

همچنین زمزمه‌ها حاکی از آن است که عوامل پشت این سریال می‌خواهند آن را به بزرگ‌ترین مجموعه تلویزیونی تاریخ تبدیل کنند و اولین مدرک این ادعا را در هزینه هنگفتی که برای خرید حقوق تجاری پرداخت شده می‌توان دید. در نظر داشته باشید که ۲۵۰ میلیون دلار هزینه صرفاً برای خرید حقوق تجاری بوده و به هزینه‌های تولید و استخدام عوامل ربطی ندارد. صاحب‌نظران صنعت تلویزیون بر این باورند که صرف چنین هزینه‌ای غیرعقلانی و دیوانه‌وار است.

بنیاد تالکین به سراغ شبکه‌هایی چون اچ‌بی‌او، نتفلیکس و آمازون رفت اما در نهایت این آمازون بود که توانست با بالاترین پیشنهاد موفق به دریافت مجوز ساخت شود. شایان ذکر است که هزینه تولید هر فصل چنین مجموعه عظیمی بین ۱۰۰ میلیون تا ۱۵۰ میلیون دلار پیش‌بینی می‌شود.

این مجموعه به سراغ داستان‌های پرداخته‌نشده از دنیای تالکین می‌رود و به نظر می‌رسد که قرار نیست دوباره همان سه‌گانه فیلم‌ها را تکرار کند. یکی از نمایندگان بنیاد تالکین در این رابطه گفت:

ما خرسندیم که آمازون – با تعهد جدی خود به ادبیات – اولین سریال تاریخ را بر اساس «ارباب حلقه‌ها» تولید می‌کند. شارون و تیم آمازون ایده‌های فوق‌العاده‌ای دارند و قرار است داستان‌های تازه و پرداخته‌نشده‌ای از تالکین را به جعبه جادویی بیاورند.

تالکین در سال ۲۰۱۲ از شرکت برادران وارنر و زیرمجموعه‌های آن از جمله هارپر کالینز و نیو لاین سینما شکایت کرده بود. بعد از بسته شدن پرونده با پرداخت غرامت ۸۰ میلیون دلاری هم‌اکنون رابطه بهتری در بین این بنیاد و این شرکت بزرگ برقرار است. با توجه به اینکه دنیای تالکین در سه‌گانه‌های محبوب پیتر جکسون به طور گسترده در سینما به تصویر کشیده شده است، ساخت سریالی بر اساس این آثار بسیار سوال‌برانگیز و جنجالی خواهد بود.

نظر شما در این باره چیست؟

منبع Deadline

در همین رابطه بخوانید