کتاب سکه های ماشینی قاجار

پیش بینی ۵۰ اجلاسیه برای کنگره ۵۴۰۰ شهید کردستان/سرگذشت پژوهشی شهدا جمع آوری می شود

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از سنندج، ابراهیم حسینی، رئیس کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان امروز (24 آبان) در نشست هم اندیشی کمیته رسانه کنگره 5400 شهید کردستان اظهار کرد: امروز یکی از راهبردهای دشمنان گرفتن روحیه ایثارگری، شهادت طلبی، انقلابی و عامل موفقیت ما در دوران عمر با برکت انقلاب است.

وی با بیان اینکه دشمنان می خواهند جامعه و به ویژه نسل جوان ما را با معارف اسلامی که عامل موفقیت ما هستند بیگانه کنند، ادامه داد: دشمنان به دنبال این هستند تا مانع از معرفی الگوهای موفق کشورمان در جهان شوند.

وی به برگزاری کنگره سراسری 5400 شهید استان اشاره کرد و افزود: کنگره شهدا در سراسر کشور برابر جدول از پیش تعیین شده به صورت سالیانه برگزار می شود که در همین راستا در سال 97 ما شاهد برگزاری کنگره 5400 شهید کردستان با هدف ترویج فرهنگ ایثار و شهادت خواهیم بود.

رئیس کنگره 5400 شهید کردستان به اهداف این کنگره نیز اشاره و عنوان کرد: معرفی الگوها برای نسل جوان و بیان واقعیت هایی که در دوران هشت سال جنگ تحمیلی به این ملت ما گذشت، از مهم ترین اهداف برگزاری این کنگره ها است.

حسینی، همچنین با اشاره به تشکیل 28 کمیته در راستای کنگره ۵۴۰۰ شهید استان اذعان کرد: در حال حاضر تمام کمیته ها فعال و کارها در حال انجام است و در کنار این جلساتی در تمام شهرستان ها با حضور فرمانداران برگزار شده است. و تمهیدات خوبی برای برگزاری این کنگره انجام گرفته است.

وی با بیان اینکه برگزاری 50 اجلاسیه قبل از کنگره اصلی پیش بینی شده است، افزود: نخستین پیش کنگره 5400 شهید کردستان به نام شهدای روحانی همزمان با 29 آبان در سنندج برگزار می شود.

وی از تالیف 20 عنوان کتاب در راستای برگزاری کنگره اصلی خبر داد و عنوان کرد: 60 عنوان کتاب دیگر در دست اقدام است که بیش از 200 نفر روی کتاب های شهدا کار می کنند تا سرگذشت شهدا جمع آوری شدند.

رئیس کنگره ۵۴۰۰ شهید استان کردستان به پیش کنگره های مختلف اشاره کرد و افزود: کنگره شهدای دانش آموز، فرهنگی، انتظامی، لشکری، بازار و اصناف از جمله این کنگره هاست که حقیقتا کار بزرگی است و عقبماندگی در این حوزه داریم.

حسینی خاطرنشان کرد: در راستای معرفی شهدا و ترویج فرهنگ ایثار و شهادت باید در حوزه های مختلف کار شود که کمیته هنرهای تجسمی، کار ساخت تندیس و سردیس شهدا را انجام می دهد.

وی با تاکید بر انسجام در بین جامعه رسانه ای استان در راستای انجام وظایف در حوزه معرفی شهدا خاطر نشان کرد: لازم است روزنامه های محلی باید بیش از پیش به میدان بیایند و تمهیدات لازم در این راستا از طریق کارگروه ها مد نظر قرار گیرد.

پایان پیام/79
ضمیمه :

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000