خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
ابراز همدردی اتحادیه‌اروپا با حادثه‌دیدگان زلزله ایران و عراق
خبرگزاری آریا - مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا، ضمن اعلام همبستگی با خانواده قربانیان زلزله ایران و عراق، آمادگی این اتحادیه برای مشارکت در عملیات امدادرسانی را اعلام کرد.
به گزارش خبرگزاری آریا، «فدریکا موگرینی» مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز دوشنبه گفت که اتحادیه اروپا برای پشتیبانی و کمک به زلزله زدگان ایران و عراق آمادگی کامل دارد.
از سوی دیگر وزارتخانه های امور خارجه ارمنستان، استونی، نروژ، کرواسی، لیتوانی، آلمان و لتونی در توییت هایی با آسیب دیدگان زلزله ایران و عراق ابراز همدردی کردند.
زلزله 7 و سه دهم در مقیاس ریشتر، شب گذشته ساعت 21:48 و در مناطق مرزی استان های کرمانشاه ایران و سلیمانیه عراق روی داد که تاکنون بیش از 300 کشته و صدها مجروح داشته است.
زلزله دیشب علاوه بر بخش های غربی ایران و شهرهای مختلف عراق، مناطقی در کشورهای ترکیه، ارمنستان، کویت، عربستان سعودی و امارات متحده عربی را نیز لرزاند.
ابراز همدردی نخست وزیر کانادا
«جاستین ترودو» نخست وزیر کانادا در پیامی در صفحه توییتر خود در واکنش به زمین لرزه در ایران و عراق نوشت:
«امروز خبرهای غم انگیزی از ایران و عراق رسید، کانادایی ها عمیق ترین همدردی خود را به خانواده های زلزله زدگان در این منطقه ابراز می کنند.»
پیام تسلیت نخست وزیر هند
«نارندرا مودی» نخست وزیر هند روز دوشنبه در پیامی در حساب توییتری خود به بازماندگان قربانیان زلزله ایران و عراق تسلیت گفت.
نخست وزیر هند در این پیام تسلیت اعلام کرد، من با افرادی که اعضای خانواده خود را در زلزله ایران و عراق از دست داده اند، ابراز همدردی می کنم.
وی افزود، من همچنین دعا می کنم که مجروحان این حادثه هر چه زودتر سلامتی خود را بدست آورند.
134/110