خرید کتاب سکه طلا

بانک ها با استانداردهای جهانی هماهنگ شود

تاریخ دریافت خبر:
 بانک ها  با استانداردهای جهانی  هماهنگ شود وزیر اقتصاد گفت: قوانین و مقررات بانک های کشور باید با استانداردهای بین المللی هماهنگ شود.

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری برنا، مجمع عمومی عادی سالیانه بانک سپه با حضور مسعود کرباسیان وزیر اقتصاد و تصویب صورت های مالی سال ۹۵ به عنوان اولین بانک تجاری دولتی برگزار شد.

وزیر اقتصاد به ضرورت تمرکز بانک های کشور بر انجام وظایف بانکداری تأکید کرد و افزود: تسریع در اجرای ماده ۱۶ قانون رفع موانع تولید، مبنی بر واگذاری اموال مازاد تمام بانک ها و موسسات اعتباری بنا به تأکید مسئولان ارشد نظام و دولت، مورد تأکید وزارت اقتصاد است.

توسعه بانکداری الکترونیک

همچنین کرباسیان ضمن تأکید بر لزوم توسعه بانکداری الکترونیک در نظام بانکی کشور، تصریح کرد: توسعه بانکداری الکترونیک به ویژه عملیاتی شدن سامانه بانکداری متمرکز «CORE BANKING» علاوه بر کمک به شفاف سازی عملیات بانکی، نظارت و کنترل داخلی شعب پراکنده بانک ها در سراسر کشور و مدیریت ریسک را آسان تر می کند.

وی به لزوم کاهش قیمت تمام شده منابع در بانک ها اشاره کرد و اظهار داشت: باید سود پرداختی بابت سپرده ها با درآمدهای حاصل از آن در بانک ها متناسب باشد.

کرباسیان ضمن تأکید بر لزوم مطابقت قوانین و مقررات بانک های کشور با استانداردهای بین المللی، تصریح کرد: با خروج بانک سپه از تحریم سازمان ملل و فعال شدن شعب خارجی، باید مطابقت فعالیت های این بانک با استانداردهای جهانی به صورت جدی دنبال شود.

میزان تسهیلات دهی بانک ها

وزیر اقتصاد گفت: درخصوص میزان تسهیلات دهی بانک ها به بخش های مختلف اقتصادی باید به صورت کلان تصمیم گیری شده و بانک های تخصصی بیشترین میزان منابع خود را به حوزه فعالیت آن بانک اختصاص دهند.

وی به نامگذاری سال جدید به نام اقتصاد مقاومتی تولید و اشتغال از سوی مقام معظم رهبری اشاره کرد و افزود: از بانک ها انتظار داریم با کمک تأمین نقدینگی واحدهای تولیدی به ایجاد اشتغال در کشور کمک کنند.