کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
ساختمان لوکس ایرانی آشنایی با طراحی نوین ساختمان های لوکس ایرانی انتخاب یکی از سخت ترین کارهایی است که می توان انجام داد! مخصوصا اگر این انتخاب بر زندگی افراد دیگری هم اثر گذار باشد. فکرش را بکنید به دلایلی تصمیم می گیرید محل زندگیتان را عوض کنید آن وقت است که انتخاب محل جدید بسیار سخت خواهد بود.
کردان و مهرشهر، بهترین مناطق برای زندگی شهری

انتخاب یکی از سخت ترین کارهایی است که می توان انجام داد! مخصوصا اگر این انتخاب بر زندگی افراد دیگری هم اثر گذار باشد. فکرش را بکنید به دلایلی تصمیم می گیرید محل زندگیتان را عوض کنید آن وقت است که انتخاب محل جدید بسیار سخت خواهد بود.

هزار فکر و خیال ذهنتان را درگیر خواهد کرد که کدام محل امن تر است؟ اگر ساکن محل جدید شوم و از همسایه ها ناراضی باشم، اگر شلوغی و سر و صدا آزار دهنده باشد، اگر رفت و آمد سخت باشد و ده ها دلهره و نگرانی دیگر که تصمیم گیری را برایتان سخت تر می کند.

بهترین اقدام قبل از هر تصمیمی داشتن آگاهی کافی نسبت به آن موضوع است. اگر شما با آگاهی گام بردارید نه تنها تصمیمتان نادرست نخواهد بود، بلکه نتیجه نهایی رضایتتان را جلب خواهد کرد. در این گزارش بر آنیم تا اطلاعاتی دقیق در مورد سه بخش اصلی و مهم استان البرز در اختیارتان قرار دهیم تا اگر قصد انتخاب این محله ها را برای زندگی دارید، با آگاهی پیش روید.

شهر کرج

کرج یکی از چندین و چند کلانشهر ایران است و عنوان مرکز استان البرز را با خود به همراه دارد. این شهر مطابق آمار سال نود، بیش از یک و نیم میلیون نفر جمعیت داشته و چهارمین شهر پرجمعیت ایران به حساب می آید. کرج در 36 کیلومتری غرب پایتخت قرار گرفته و دارای آب و هوایی کوهپایه ای است.

اگر قصد خرید آپارتمان در شهر کرج را دارید باید به شما بگوییم مناطق عظیمیه و جوانشهر از بهترین بخش های این شهر به حساب می آیند. این دو منطقه جز مناطق مرفه نشین کرج بوده و اقشاری که در این بخش ها زندگی می کنند، دارای شرایط مالی مناسبی نسبت به دیگران هستند.

عظیمیه به دلایل متعددی چون نزدیک بودن به کوه، آب و هوایی کوهپایه ای داشته و به نسبت سایر بخش های کرج هوایی پاک دارد. بسیاری از کسانی که با هدف دستیابی به آرامش به جست و جوی خانه در کرج می پردازند، این منطقه را برای سکونت انتخاب می کنند.

همچنین گوهر دشت منطقه دیگری از شهر کرج است که به دلیل ساخت و سازهای مدرنش، توجه بسیاری از مردم را به خود جلب کرده و جالب است بدانید قیمت آپارتمان در گوهردشت به نسبت عظیمیه کمتر بوده و این بخش جز قیمت های متوسط در شهر کرج محسوب می شود، به همین دلیل بسیاری از مهاجران، این منطقه را برای سکونت انتخاب می کنند. مراکز تجاری متعدد، نزدیکی به مترو و بسیاری از مزایای دیگر، دلایل علاقه مندی مردم به این منطقه است.

باید بگویم رفت و آمد به شهر کرج به دلیل وجود مترو و ایستگاه های تاکسی متعدد بسیار راحت بوده و اگر قصد خرید خانه در کرج را دارید، از بابت رفت و آمد خیالتان راحت باشد. به طور کل بسیاری از مردم تهران به دلایل متعدد به این شهر مهاجرت می کنند و روزانه به تهران می آیند و باز می گردند.

مهرشهر

یکی دیگر از بخش های استان البرز که مورد توجه بسیاری از مهاجرین قرار گرفته ، مهرشهر بوده که از سال 1372 با پیوستن به شهر کرج، منطقه 4 و 12 این شهر را به خود اختصاص داده است. مهرشهر با دو بلوار اصلی ارم و شهرداری از مهمترین بخش هایی است که می توان به شما پیشنهاد داد تا آن را به عنوان محل زندگی خود انتخاب کنید.

مهرشهر، به خصوص بلوار شهرداری منطقه ای مرفه نشین و مدرن بوده که ساخت و سازهای زیبا و مهندسی شهری امروزی، شهری آرام، زیبا و تمیز را ایجاد کرده است. خانه های مهرشهر عموما متراژ بالاست و از 110 متر آغاز می شود. آنچه لازم به ذکر است این امر بوده که این شهر علاوه بر ساختمان های مدرن و شیک، ویلاهایی لوکس را در خود جای داده که عموما دارای حیاط یا باغ های بزرگ هستند.

مهرشهر که یکی از زیباترین باغشهرهای ایران به حساب می آید، در شمال بلوار شهرداری باغ سیبی را در خود جای داده است که با وسعت 350 هکتار، زیبایی منحصر به فرد و در عین حال آب و هوایی فوق العاده به مهرشهر بخشیده و درکنار دامنه کوه های البرز، طبیعتی وصف ناشدنی را ایجاد کرده است.

مهرشهر با وجود فاصله زمانی یک ربعه تا مرکز کرج، دارای امکانات کافی برای سکونت است. رستوران ها، مراکز تجاری، نمایندگی های متعدد، مراکز تعمیرات اتومبیل و... همه و همه امکاناتی است که مهرشهر را به یکی از مرفه ترین شهرهای ایران بدل کرده است.

مهرشهر از نظر قیمتی، جز گران ترین مناطق استان البرز محسوب می شود. غالبا افرادی که در این شهر زندگی می کنند از طبقه اجتماعی ثروتمند بوده و آپارتمان ها و ویلاهایی با متراژ بالا را برای زندگی انتخاب می کنند.

باید بگوییم میانگین قیمت آپارتمان در مهرشهر ، متری پنج میلیون تومان است که به نسبت ویژگی های آپارتمان و قرار گیری آن در هر محله، کم و زیاد می شود و گاه تا یک و نیم میلیون تومان نیز کاهش میابد. از همین روی خرید خانه در مهرشهر یا رهن و اجاره آپارتمان در مهرشهر به دلیل ارزانتر بودن قیمت به نسبت مناطق مرفه نشین تهران، طرفداران بسیاری دارد.

کردان

یکی دیگر از مناطقی که بخشی از استان البرز بوده و این روزها طرفداران بسیاری دارد، منطقه کردان در 25 کیلومتری غرب کرج است. این منطقه به دلیل وجود آزاد راه کرج- قزوین و رفت و آمدی که به راحتی انجام می گیرد، توجه بسیاری از مردم تهران را به خود جلب کرده است. این افراد ترجیح می دهند شلوغی تهران را رها کرده و شهری را برای زندگی برگزینند که با وجود آب و هوایی پاک و آرامشی از جنس طبیعت، در نزدیکی تهران واقع شده باشد و رفت و آمدش به پایتخت بدون دردسر اتفاق افتد.

باید بگوییم در این شهر عاری از برج های بلند و آپارتمان های تو در تو است و ویلاهای بزرگ و مدرن در کنار باغ های زیبا این منطقه را پر کرده اند. در گذشته این بخش روستایی بوده اما به مرور زمان و با مهاجرت های صورت گرفته بافت روستایی جای خود را به منطقه ای مدرن و زیبا داده و به همین دلیل گفته می شود خرید ویلا در کردان یکی از پر طرفدارترین معاملات این منطقه است.

از ویژگی های ویلاهای کردان معماری مدرن و امروزی است که چشم هر بیننده ای را به خود خیره می کند. اگر عکس های این ویلاها را در سایت ساکنین https://www.sakenin.com ببینید شاید باورتان نشود که ویلاهایی با این معماری در ایران ساخته شده باشند اما واقعیت چیز دیگری است. مصالح درجه یک، امکانات فوق العاده و طبیعتی بکر از مهمترین مزایای کردان به حساب می آید.

کردان به دلیل شرایطی که در سالهای اخیر پیدا کرده ، بسیاری از ثروتمندان پایتخت نشین را به سوی خود کشانده و شرایطی برای خانواده ها ایجاد کرده است که به دور از هیاهوی شهری، زندگی آرام و امنی را تجربه کنند.

اگر شما نیز قصد تغییر محل زندگیتان را دارید و می خواهید استان البرز را برای سکونت انتخاب کنید، سری به سایت ساکنین بزنید و ضمن آشنایی با این منطقه، بهترین خانه ها و آپارتمان هایش را نیز بشناسید.