کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری رسا، برزین ضرغامی مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران بعدازظهر دیروز (23 آبان ماه) در آیین تجلیل از کتابداران نمونه مساجد استان تهران که در مجتمع فرهنگی نور برگزار شد ضمن عرض تسلیت به مناسبت زلزله کرمانشاه اظهار داشت: این حادثه تلخ و جان باختن و آسیب دیدن جمعی از هموطنان ما بسیار غم انگیز و ناراحت کننده بود و ما باید تلاش کنیم با کاهش هزینه های مربوط به زلزله زدگان به آنها کمک کنیم.

وی ادامه داد: امروز کانون های فرهنگی هنری مساجد محل اجتماع جوانان برای کارهای مختلف است و گروه های مختلفی در آن وجود دارند، بنابراین وقتی مساجد محل مراجعه همه روزه مردم است می تواند در امر ترویج و توسعه فرهنگ مطالعه و کتابخوانی در کشور کمک کند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران تأکید کرد: کتاب از مصادق های ترویج معروف و خوبی ها است، در واقع مطالعات تاریخی بیانگر این است که جوامع موفق همیشه دارای شهروندان کتاب خوان بوده اند،

ضرغامی یادآور شد: دین اسلام یک کتاب است و ما مسلمانان باید فراتر از یک کتاب به آن نگاه کنیم و با آن انس بگیریم، زیرا این کتاب یک معجره به شمار می آید، امروز خیلی از ایدئولوژی های نابودشده یا در حال افول بیش از ما کتابخوان هستند.

وی افزود: جهل ریشه بسیاری از مشکلات کشور را به وجود می آورد، خواندن کتاب یک ضرورت برای همه ماست ولی اینکه چرا ما کتاب نمی خوانیم یک سؤال است، خیلی از افراد بهانه می آورند که وقت نداریم و سرمان شلوغ است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران با اشاره به طرحی در حوزه کتاب و کتاب خوانی ابراز کرد: در این طرح من به سراغ یکی از مسئولین کشور رفتم و از او پرسیدم که تا در طول مدت خدمت خود چه اندازه کتاب خوانده است و متأسفانه او گفت من در این چهار سال وقت نکردم حتی یک کتاب را مطالعه کنیم، در نتیجه مشغله های ما نباید مانع از کتاب خوانی ما بشود.

ضرغامی بیان کرد: امروز انسانی سعادتمند خواهد بود که با کتاب مأنوس باشد، متاسفانه ما در روزگار فعلی بیشتر درگیر رقابت ها و مشغله های مالی زندگی هستیم، تحقیقات شاید بیانگر خوشبختی افراد پولدار باشد اما خانواده هایی موفق تر خواهند بود که با کتاب انس بیشتری دارند.

وی تصریح کرد: جذب کردن افراد به سوی کانون های فرهنگی هنری نیازمند روی خوش و گفتار مناسب است، در واقع اعضای این کانون باید با خوشرویی و گفتاری نرم افراد را به سوی کانون و امر کتاب خوانی تشویق کنند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در پایان گفت: ما باید وضعیت کتاب خوانی در کشور را بررسی کنیم و این یک ضرورت است، البته نباید فراموش کرد که اعضایی که می خواهند در کانون دیگران را به سوی فرهنگ دینی جذب کنند خود نیز باید اهل مطالعه و کتاب خوانی باشند./۸۱۶/ پ ۲۰۲/ش