خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
پیر حسین کولیوند

سلامت آنلاین- سرپرست سازمان اورژانس کشور گفت: تا بهبود شرایط اوضاع مردم زلزله‌زده در غرب کشور، تجهیزات آمبولانس‌، اورژانس هوایی و بیمارستان‌های صحرایی در این مناطق مستقر بوده و به مردم خدمت رسانی خواهند کرد.

دکتر پیرحسین کولیوند در خصوص خدمات و اقدامات اورژانس به زلزله‌زدگان افزود: از همان ساعات ابتدائی وقوع حادثه، ١٠٠ تیم به سرعت به سمت سرپل ذهاب، ثلاث باباجانی و اسلام آباد غرب اعزام شد این نواحی خسارات بیشتری را متحمل شده بودند، اگرچه استان‌های کردستان و آذربایجان هم از اثرات زیانبار زلزله در امان نماندند اما با ارزیابی های تیم ارزیاب تا حدودی نگرانی در مورد این مناطق کمتر شده است.

وی با بیان ‌این‌که ٧٠ آمبولانس و ٨ اتوبوس آمبولانس در مناطق حادثه دیده مستقر شدند اظهار کرد: با توجه به اینکه از مراسم أربعین زمان زیادی نگذشته بود که زلزله رخ داد، تجهیزاتی که به شهرها بازگردانده شده بود، مجددا به مناطق زلزله‌زده برگردانده شد.

دکتر کولیوند همچنین گفت: ارتش، سپاه و پدافند غیرعامل در انتقال مصدومین کمک‌های زیادی در انتقال مصدومین به ما کردند و انتقال مصدومین از زمان وقوع حادثه ظرف مدت ٢٠ ساعت بدون ایجاد کوچک‌ترین عارضه به بیمارستان‌ها انجام شد که این یکی از بهترین عملیات سازمان اورژانس کشور و وزارت بهداشت محسوب می‌شود.

وی با بیان این‌که برخی از مصدومین قطع عضو شده بودند، افزود: با خدمات خوب ارائه شده در بیمارستان‌ها به مصدومان و با عمل‌های جراحی صورت گرفته به موقع، این بیماران در حال حاضر شرایط خوبی دارند.

سرپرست اورژانس کشور بیان کرد: به دلیل تخریب بیمارستان‌ها در برخی نقاط، ٦ بیمارستان صحرایی مجهز را در آن مناطق مستقر کردیم.

کولیوند گفت:خوشبختانه منابع کافی در خدمت رسانی به مردم زلزله‌زده وجود داشته ودارو، تجهیزات و فرآورده‌های خونی نیز به میزان کافی تامین شده است.

سرپرست اورژانس کشور با بیان این‌که تمام مردم از خدمات وزارت بهداشت و سازمان اورژانس کشور راضی هستند، ادامه داد: در بیمارستان‌ها،‌١٤٤٠ عمل جراحی انجام شد که در نوع خود بی‌نظیر بوده و جزو شاهکارهای وزارت بهداشت محسوب می‌شود که باید از وزیر بهداشت برای تربیت چنین کادر درمانی و نیروی انسانی تشکر کرد، ضمن این‌که طرح تحول سلامت نیز توانست نظام درمانی خوبی را در سطح کشور پوشش دهد.

کولیوند افزود: در حال حاضر در مناطق زلزله زده بحث نگهداری و اسکان زلزله‌زدگان،خودمراقبتی،بهداشت و آمادگی‌های روحی و روانی مطرح است که با حضور همکاران تیم بهداشت و سلامت روان این مشکل هموار می‌شود و تا شرایط به وضعیت سفید برگردد، این خدمات به مردم عزیز و شریف کشورمان در استان‌های غربی که دچار مصیبت شده‌اند همچنان ادامه خواهد یافت.(وبدا)