خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
محمدمهدی زاهدی در صحن مجلس

به گزارش خبرنگار مهر، محمدمهدی زاهدی در نشست علنی امروز (چهارشنبه ۲۴ آبان ماه) مجلس شورای اسلامی در نطق میان دستور ضمن تسلیت سالروز رحلت پیامبر گرامی اسلام، شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا (ع) و همچنین تسلیت به مردم زلزله‌زده غرب کشور مخصوصا مردم استان کرمانشاه، اظهار داشت: ۲۳ دانش‌آموز و ۴ معلم در لاین حادثه جان خود را از دست داده‌اند و نزدیک به هزار و ۳۲۰ فرهنگی و دانش آموز مجروح شده اند.

وی گفت: از مردم کشور مخصوصا هم‌استانی‌های خود که آنها نیز زخم خورده زلزله‌های مهیب در بم، زرند، گلباف و راور بوده‌اند تشکر می‌کنم که با وجود زخم‌خوردگی از زلزله‌ها به کمک و همدردی در رفع مشکلات استان کرمانشاه پرداخته‌اند.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی ادامه داد: از نهادهای عمومی، دولتی، خصوصی و مخصوصا نیروهای مسلح که با حضور خود در منطقه موجب کاهش آلام وارده و آغاز رسیدگی به حل مشکلات مردم بوده‌اند تشکر می‌کنم؛ از رئیس جمهور و شورای عالی اداری کشور درخواست کنم که ستاد مدیریت بحران کشور را ارتقاء جایگاه دهند و آن را ذیل نهاد ریاست جمهوری و یا به‌عنوان معاونت ریاست جمهوری تعریف کنند تا بتواند با قدرت و امکانات بیشتری در اینگونه حوادث حضور پیدا کند.

زاهدی در ادامه ضمن تشکر از مردم و دولت عراق برای پذیرایی، هماهنگی و تامین راهپیمایی اربعین حسینی عنوان کرد: این راهپیمایی به‌عنوان یک رزمایش، همایش، نمایش و یک مانور قدرت جهان اسلام و دوست‌داران اهل بیت اعم از شیعه و سنی است و لازم است یه‌عنوان یک پدیده ثبت جهانی شود، از وزارت امور خارجه انتظار می‌رود در این خصوص اقدام لازم را با همراهی دولت عراق به‌عمل آورد

وی ادامه داد: به آمریکای جنایت‌کار و عوامل آن در منطقه از جمله رژیم صهیونیستی و سعودی اعلام می‌کنیم که بیش از ۴۰ سال است که مردم ایران با توطئه‌های شما مقابله و بر آنها چیره شده‌اند، اینک در سعودی افراد نابالغ سیاسی و نابخرد در حوزه روابط بین الملل درصدد توطئه جدیدی در منطقه هستند، باید بدانند که قدرت جریان مقاومت آن چنان تودهنی به آنها می زند که مانند صدام و جریان داعش اثری از آنها نماند.

زاهدی همچنین افزود: ضمن تاکید و تایید تصحبت‌های آقای کریمی قدوسی در خصوص فتنه، انتظار است که همگی به‌دنبال وحدت واقعی در مجلس باشیم که مجلس در این دوره وحدت را به معرض تماشای هم‌وطنان بگذارد و هم به جهانیان نشان دهد که همه در ظل سایه رهبری معظم انقلاب به مقابله با توطئه‌های آنها می‌پردازیم. از داخل مجلس نباید ندای وحدت‌شکنانه حتی در قالب آیات قرآن و یا نهج‌البلاغه سر داده شود.

رئیس کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: ضمن تبریک به خاطر اخذ رای اعتماد به وزیر علوم به او نصیحت برادرانه و کارشناسانه می‌کنم که مراقب جریان نفوذ با واسطه و یا بدون واسطه در انتصاب این وزارتخانه و درون دانشگاه‌های کشور باشد، متاسفانه دو هفته از مسئولیت ایشان نمی‌گذرد که خبرهای ناخوشی دریافت می‌شود، تذکرات مقام معظم رهبری را ملاک عمل قرار دهید.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه به هیئت رئیسه مجلس شورای اسلامی تذکر می‌دهم افراط و تفریط در حوزه امنیتی مجلس به صلاح نیست، خاطرنشان کرد: این موارد اثر نامطلوبی در چشم مردم نسبت به مجلس دارد.

وی در پایان تاکید کرد: امیدواریم قوه‌قضائیه نیز برخوردهای لازم را با مفسدان اقتصادی داشته باشد و به مال‌باختگان صندوق‌های مالی کمک ‌کند تا مال خود را دریافت کنند.