ایران آنتیک

گسترده ترین تلاش دموکرات ها برای برکناری ترامپ

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
گسترده ترین تلاش دموکرات ها برای برکناری ترامپ

اقتصاد ایران،  نشریه هیل نوشت: گروهی از دموکرات های مجلس نمایندگان آمریکا چهارشنبه در اقدامی که به منزله گسترده ترین تلاش تاکنون برای برکناری ترامپ از سمت ریاست جمهوری است، برای ارائه توضیحات و استدلال های جدید درباره استیضاح جدید متحد می شوند.

این نشریه در گزارشی به قلم مایک لیلیس در پایگاه اینترنتی خود نوشت: دفتر استیو کوهن، نماینده دموکرات ایالت تنسی این اقدام را اعلام کرد.

کوهن ماه اوت با اشاره به پاسخ رئیس جمهور به راهپیمایی های مرگبار حامیان برتری سفیدپوستان در شارلوتزوویل در همان ماه، تصریح کرده بود که به تلاش رسمی برای برکناری ترامپ از سمتش خواهد پیوست.

لوئیس گوتیرز، نماینده دموکرات ایالت ایلینویز و یکی از منتقدان شدید ترامپ در این تلاش با کوهن همکاری می کند. معلوم نیست چه تعداد دموکرات دیگر به این دو نفر ملحق خواهد شد. دفاتر این دو نماینده نیز درباره استدلال هایی که می خواهند برای استیضاح ترامپ ارائه کنند، چیزی نگفته اند. گوتیرز اوایل این ماه گفت قانونگذاران با کارشناسان حقوقی قانون اساسی همکاری تنگاتنگی دارند و دلایل خود را ارائه خواهند کرد. وی در آن زمان گفت: «برای ما روشن است که او (ترامپ) برای سمت ریاست جمهوری آمریکا مناسب نیست.»

این قانونگذاران در شروع تلاش رسمی برای برکناری ترامپ از کاخ سفید، به برد شرمن، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا، و ال گرین، نماینده دموکرات ایالت تگزاس ملحق می شوند. شرمن توضیحات مکتوب خود برای استیضاح ترامپ را بر اقدام وی در برکناری جیمز کومی، رئیس سابق اف ابی آی معطوف کرده است. کومی در راس تحقیق فدرال درباره مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا قرار داشت؛ تحقیقاتی که در آن، احتمال تبانی گروه ترامپ با مسکو برای تاثیرگذاری روی نتایج انتخابات نیز تحت بررسی بود. شرمن گفت ترامپ با برکناری کومی در اجرای عدالت کارشکنی کرد.

استدلال ها و توضیحات گرین درباره لزوم استیضاح ترامپ جامع تر است. وی به فهرستی از اتهامات استناد می کند که به گفته وی، باید موجب برکناری ترامپ شود، از جمله «اظهارات قابل اثبات برای تحریک گروههای حامی برتری سفیدپوستان، زن ستیزی، تعصب، نفرت، بیگانه هراسی و نژادپرستی. »
تلاش برای استیضاح ترامپ در میان سران دموکرات ها به موضوعی بحث برانگیز تبدیل شده است، چرا که سران حزب، به ویژه نانسی پلوسی، نماینده دموکرات ایالت کالیفرنیا، و استنی هویر، نماینده دموکرات ایالت مریلند، به علت نگرانی از مختل شدن تحقیات رابرت مولر، مشاور ویژه درباره مداخله روسیه در انتخابات، سعی می کنند دموکرات ها را متقاعد به توقف تلاش برای استیضاح ترامپ کنند.

با این همه، گوتیرز گفت سران حزب در برابر تلاش اخیر برای استیضاح ترامپ مقاومت نکرده اند.


   ترامپ دموکرات تلاش استیضاح برکناری نماینده

گزارش:

منبع خبر (اکو نیوز) است و جستجوگر هوشمند بتانیوز هیچگونه مسئولیتی در برابر محتوای آن ندارد.

اگر به محتوای خبر «گسترده ترین تلاش دموکرات ها برای برکناری ترامپ» اعتراض دارید می توانید از طریق بخش تماس با ما گزارش کنید.

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000