ایران آنتیک

محدثه حیرت: وقتی فیلم‌نامه را خواندم گفتم باید این نقش را بازی کنم

تاریخ دریافت خبر:

محدثه حیرت در گفت‌وگو با فیلم‌نت نیوز درباره بازی در فیلم «ائو» (خانه) اصغر یوسفی‌نژاد گفت: «در فیلم «ائو» (خانه) نقش خیلی سختی داشتم که دو سو داشت. این دوسویه بودن برایم جذاب بود. فکر نمی‌کردم فیلم تا این اندازه مورد توجه منتقدان قرار بگیرد. اما بعد از جشنواره بین‌المللی و توجه داوران و منتقدان به این فیلم احساس کردم در کارمان موفق بوده‌ایم. امیدوارم مردم هم از فیلم به خوبی استقبال کنند و آن را دوست داشته باشند.»

خانه (به ترکی آذربایجانی: اِئو) فیلمی به کارگردانی، نویسندگی و تهیه‌کنندگی اصغر یوسفی‌نژاد محصول سال ۱۳۹۵ است.

این فیلم برای اولین بار در سی‌وپنجمین جشنواره فیلم فجر به نمایش درآمد و افتخارات بسیاری را از آن خود کرد. جوایز سیمرغ زرین و سیمین بهترین فیلم و فیلمنامه از سی‌وپنجمین جشنواره جهانی فیلم فجر، جایزه نتپک، جایزه خلاقیت و استعداد درخشان جشن انجمن منتقدان و نویسندگان سینمایی، راهیابی به بخش اصلی سی‌امین جشنواره فیلم توکیو و معرفی به جشنواره آسیاپاسیفیک از سوی خانه سینما از جمله افتخارات فیلم «ائو» (خانه) هستند.

ماجرای این فیلم حول یک وصیت‌نامه می‌چرخد. مردی از دنیا رفته و همه دور جسد او جمع شده‌اند اما این جسد از چشم تماشاگر دور نگه داشته می‌شود. متوفی وصیت کرده که بعد از مرگ، جسد او را در اختیار دانشکده پزشکی برای استفاده علمی قرار دهند اما دخترش شدیداً مخالف است.

در خلاصه داستان فیلم «ائو» (خانه) آمده است: «سایه که به‌خاطر ازدواج، از شش سال پیش ارتباطش را با خانواده‌ قطع کرده است، زمانی به خانه برمی‌گردد که طبق وصیت پدرش مأموران جسد او را به اتاق تشریح دانشگاه منتقل می‌‌کنند. اما سایه نمی‌تواند با این وصیت نامتعارف کنار بیاید».

محدثه حیرت، رامین ریاضی، غلامرضا باقری، صدیقه دریانی، نرجس دل‌آرام، پریناز پاشازاده، سیروس مصطفی، اکبر شریعت، میثم ولیخانی، فریبا سهرابی، وحیده نویدی، رضا محمودی، حامد غفارپور، حسام کاظمی، محسن کهنسال، رضا محمدی، حمید صلاحی، شمس‌الله کیان، سحر داوودی، غلامرضا آقاجانی و سلوی خدایی بازیگران فیلم «ائو» (خانه) هستند.

فیلم سینمایی «ائو» (خانه) از بیست و سوم مهرماه در گروه و هنر و تجربه و همزمان در تهران و شهرستان‌ها اکران شده است.

گفت‌وگو از مجید سلطانی

با کیفیت 720

با کیفیت 480

محدثه حیرت: وقتی فیلم‌نامه را خواندم گفتم باید این نقش را بازی کنم