خرید سکه کلکسیونی

افزایش ۸۷ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
افزایش ۸۷ درصدی تولید مواد مخدر در افغانستان

دفتر مبارزه برضد مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد اعلام کرده که تولید مواد مخدر در افغانستان در مقایسه با سال ۲۰۱۶ میلادی ۸۷ درصد افزایش یافته است.

به گزارش مانیتورینگ خبرگزاری صدای افغان (آوا)، این گزارش که امروز، منتشر شد نشان می دهد که این افزایش پس از آن صورت گرفته که ساحه ی کشت مواد مخدر در سطح افغانستان به گونه ی سریع گسترش یافته است.

یافته ها این دفتر نشان می دهد که تولید تریاک از دانه های خشخاش در افغانستان به حدود ۹ هزار تن در سال ۲۰۱۷ میلادی رسیده است.

امسال حکومت های محلی حدود ۷۵۰ هکتار زمین را از وجود خشخاش پاک کاری کردند که بیشتر از دو برابر سال گذشته است، اما ساحه های کشت مواد مخدر به ۳۲۸ هزار هکتار رسیده است که ۶۳ درصد افزایش را نسبت به سال گذشته نشان می دهد.

بر بنیاد گزارش، قسمت های جنوبی و شمال شرقی افغانستان بیشترین رشد را از نگاه کشت مواد مخدر داشته اند.

گزارش نشان می دهد که حد اوسط محصول در هر هکتار نسبت به سال گذشته ۱۵ درصد افزایش یافته است.

ولایت های خالی از کشت خشخاش از ۱۳ ولایت به ۱۰ ولایت کاهش یافته است و ولایات غزنی، سمنگان و نورستان از لیست خارج شده اند.


هلمند نصف کل افزایش را بر دوش داشته است که افزایش ساحه ی کشت در این ولایت به ۶۳ هزار و ۷۰۰ هکتار رسیده است و افزایش ۷۹ درصدی را نشان می دهد.

یوری فیدوتوف، رییس اجرایی دفتر دفتر مبارزه برضد مواد مخدر و جرم سازمان ملل متحد گفته است: "اکنون زمان آنست که جامعه ی بین المللی و افغانستان اداره ی تولید مواد مخدر را دوباره اولویت بندی کنند و اذعان شود که هر کشوری مسوولیت مشترک برای این مشکل جهانی دارد.".


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000