خرید کتاب سکه طلا

زلزله غرب کشور مسئولین را تکان داد

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان

زلزله غرب کشور علاوه بر غم و اندوهی که داشت، بسیاری از مسئولین را برای برنامه‌ریزی و مقاوم‌سازی شهر و روستاها تکان داد.

به گزارش تهران نیوز، محمد امامی امین در گفت‌وگو با خبرنگار زنان خبر در مورد زلزله غرب کشور گفت: حادثه زلزله غرب کشور غم بزرگی بود که متأسفانه برخی از شهروندان فوت و مصدوم شدند.

وی افزود: زلزله به‌عنوان یکی از بلایای طبیعی همواره کشور ما را با توجه به اقلیم خشکی که دارد تهدید می‌کند و در این راستا همیشه باید آمادگی لازم را داشته باشیم.

امامی امین در خصوص برنامه‌ریزی در زمان بحران بیان کرد: سالیان طولانی مسئولینی که در حوزه بحران فعالیت دارند، با برنامه‌ریزی و اقدامات لازم برای کاهش آسیب‌های احتمالی تلاش می‌کنند.

وی ادامه داد: باید با تمهیدات تاثیرگزار در زمان وقوع حوادث غیرمترقبه بخصوص زلزله آسیب‌ها را به حداقل برسانیم.

معاون استاندار تهران در مورد استحکام بناهای کشور ژاپن مطرح کرد: ژاپن روی گسل زلزله قرارگرفته است ولی با توجه به طرح نوسازی، استحکام بناها، طراحی و مهندسی ساختمان‌ها در برابر زلزله بسیار مقاوم هستند.

وی خاطرنشان کرد: بسیاری از کلان‌شهرهای کشور بخصوص شهر تهران دارای بافت فرسوده وسیعی است، یکی از مهم‌ترین وظایف شهرداری‌ها توجه به موضوع بازسازی، نوسازی، طرح توسعه بافت‌های فرسوده است.

امامی امین با اشاره به استحکام بناهای مسکن مهر گفت: به دلیل عدم استحکام بنای مسکن مهر شاهد بیشترین خسارت در زلزله سرپل ذهاب بودیم؛ اگر هزینه‌ها و اعتبارات ساخت مسکن مهر جایگزین هزینه بازسازی و نوسازی بافت فرسوده می‌شد چهره شهرها تغییر می‌کرد.

وی خطاب به شهرداران استان تهران اذعان داشت: از شهرداران استان تهران تقاضا دارم به بافت فرسوده توجه ویژه داشته باشند و موضوع توسعه شهری را در مسیر بافت فرسوده قرار دهند.

معاون استاندار تهران گفت: توجه و رسیدگی به بافت فرسوده یکی از اولویت‌های مهم است، بناهای فرسوده، معابر و کوچه‌های کم‌عرض از معضلاتی است که در وقوع مشکلات امکان خدمت‌رسانی را به حداقل می‌رساند.

وی در پایان مطرح کرد: مردم تهران همیشه در کار نیک پیش‌قدم هستند، در این حادثه اندوهگین بسیاری از مردم عزیز کرمانشاه مصدوم شدند و نیازمند پشتیبانی پزشکی هستند؛ از مردم تقاضا دارم برای اهدای خون مشارکت داشته باشند.

انتهای متن/*


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000