خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به معاملات اسرارآمیزی که گاه به گاه ظرف چند ماه گذشته بازار جهانی طلا را تحت تاثیر قرار داده و ظرف چند دقیقه قیمت ها را به طور چشمگیری جابجا می کند، پرداخت. پایگاه خبری بلومبرگ در گزارشی به معاملات اسرارآمیزی که گاه به گاه ظرف چند ماه گذشته بازار جهانی طلا را تحت تاثیر قرار داده و ظرف چند دقیقه قیمت ها را به طور چشمگیری جابجا می کند، پرداخت.
به گزارش خبرنگار اقتصادی ایرنا، بلومبرگ نوشت؛ جمعه گذشته (19 آبان) فروش چهار میلیون اونسی طلا که ظرف تنها چند دقیقه انجام شد، سقوط قیمت این فلز گرانبها در بازارهای جهانی را در پی داشت.
پس از ساعت 11:10 صبح در بازار کامکس نیویورک، تقریبا 40 هزار قرارداد که هر یک معرف 100 اونس طلا بود، ظرف 10 دقیقه به فروش رفت و این فروش گسترده قیمت طلا را 1.1 درصد کاهش داد.
میگوئل پرز- سانتالا مدیر فروش و بازاریابی شرکت هریوس متالز واقع در نیویورک تلفنی به بلومبرگ گفت: ما ندیده بودیم که خبری موجب کاهش 10 دلاری سطح قیمت شود، اما این پدیده عجیب این کار را کرد.
وی افزود: این کار را کسی کرده که موقعیت بسیار قدرتمندی داشته است و توانسته جهت حرکت قیمت را عوض کند.
این معاملات موجب پدیده به اصطلاح هجرت بازار شد که در آن بیشتر فعالان بازار همزمان با هم دست به یک اقدام می زنند. از ساعت 11 تا ساعت11:30 صبح جمعه گذشته تعداد 63 هزار و 384 اوراق بهادار طلا فروخته شد.
در پایان معاملات آتی جمعه گذشته بازار کامکس آمریکا، قیمت طلا با یک درصد کاهش به یک هزار و 274 دلار و 20 سنت در هر اونس رسید.
اگر ارزش معاملات اسرارآمیز آن نیم ساعت بر اساس آخرین قیمت بازار در آن روز محاسبه شود، ارزش آن بیش از هشت میلیارد دلار خواهد بود که به طور قطع رقم واقعی بیش از این مقدار است.
بازار طلا ظرف چند ماه گذشته نیز شاهد چنین معاملات اسرارآمیزی بوده است.
ماه گذشته، فقط ظرف پنج دقیقه اوراق بهادار طلا به مجموع حجم به بیش از 2 میلیارد اونس خریداری شد که قیمت فلز زرد را به طور چشمگیری بالا برد.
دو ماه پیش نیز حجم مشابهی طلا در عرض یک دقیقه خریداری شد که قیمت این فلز گرانبها را به طرف بالا سوق داد.
در ماه ژوئن (خرداد-مهر) نیز بازار شاهد معاملاتی بالغ بر 1.8 میلیون اونس بود که تنها ظرف یک دقیقه انجام شد.