خرید کتاب سکه طلا

سازمان عربی حقوق بشر وزیر آشتی امارات را به تحریک علیه مسلمانان اروپا متهم کرد

تاریخ دریافت خبر:
مسلمانان انگلیسسازمان عربی حقوق بشر در انگلیس مخالفت خود را با اظهارات اخیر وزیر آشتی امارات که گفته بود غفلت در کنترل و نظارت بر مساجد علت وقوع حملات تروریستی است و به صورت ضمنی افکار عمومی را علیه مسلمانان اروپا تحریک کرده، ابزار داشت.

به گزارش ایسنا، به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این سازمان اعلام کرده مساجد در اروپا مانند دیگر جمعیت‌ها و نهادها در اروپا تحت نظارت یک سیستم قدرتمند بوده و مدیریت مساجد بر فعالیت طبق آموزه‌های اسلام تاکید دارد.

این سازمان تاکید کرد، اگر فردی که در مسجدی حضور می‌یابد، دست به عملی مجرمانه بزند به این معنی نیست که هر کسی که به این مسجد می‌رود این عمل را تایید می‌کند و یا اینکه این مسجد تحریک به انجام چنین جرایمی می‌کند.

سازمان مذکور در ادامه به کشورهای عضو اتحادیه اروپا هشدار داد به درخواست وزیر آشتی امارات مبنی بر آموزش ائمه مساجد در این کشور برای ممانعت از تبدیل مساجد اروپا به مراکز امنیتی و جاسوسی برای امارات هشدار داد و تاکید کرد، امارات در اروپا افراد و نهادهایی را به بهانه مبارزه با اسلام سیاسی مورد پیگرد قرار می‌دهد که این امر موجب آزار برخی افراد تا بازگشت امور به حالت عادی می‌شود. همانند بلوکه شدن حساب‌های بانکی برخی نهادها واشخاص در پی فشارهای امارات.

سازمان عربی حقوق بشر در ادامه به دولت‌های اتحادیه اروپا لزوم دور کردن امارات از امور اسلامی و عربی در اروپا را یادآور شده و تاکید کرد، امارات و دستگاه‌های امنیتی آن مسئول جنایاتی هستند که در خاورمیانه انجام شده و اکنون به انفجار خشونت و تروریسم منجر شده‌اند. نهیان مبارک آل نهیان، وزیر آشتی امارات اخیرا در مصاحبه‌ای با خبرگزاری آلمان گفته بود، نباید مساجد به این راحتی باز شده و هر فردی اجازه یابد به داخل آنها برود و سخنرانی کند بلکه باید مجوز برای این امر صادر شود.

آل نهیان افزود: مسلمانانی در آلمان، فرانسه، انگلیس و بلژیک هستند که به دلیل نبود نظارت کافی از سوی مسئولان مساجد و مراکز اسلامی دچار افراطگرایی شده‌اند.

وی ادامه داد: امارات همواره درزمینه آموزش ائمه مساجد آمادگی خود را اعلام کرده اما تاکنون هیچ درخواستی برای کمک در این زمینه از سوی اروپا دریافت نکرده است.

مسئولان آلمانی در پی حمله تروریست‌ها در یکی از بازارهای جشن کریسمس در اواخر سال گذشته و کشتن ۱۲ تن، مسجد فصلت، در شهر برلین را تعطیل کرد، عامل حمله انیس العمری، یک تونسی بود که به مسجد فصلت رفت و آمد داشت.

همچنین پلیس آلمان امام جماعت مسجد شهر هیلدس هایم را در نوامبر ۲۰۱۶ بازداشت کرد. وی که اصالتا عراقی است متهم به جذب جوانان مسلمان برای پیوستن به گروه تروریستی داعش شد.

انتهای پیام