خرید سکه کلکسیونی

کمبود بیش از ۳۲۰۰ معلم در دوره ابتدایی

تاریخ دریافت خبر:
قائدیها مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان در همایش کشوری آموزش ابتدایی گفت: در دوره ابتدایی با کمبود بیش از ۳۲۰۰ معلم ابتدایی در استان روبرو هستیم.

به گزارش خبرنگار ایمنا، محمد حسن قائدیها پیش از ظهر امروز در همایش کشوری آموزش ابتدایی با بیان اینکه استان اصفهان یک دهم جمعیت کشور را در خود جای داده است، اظهار داشت: در حال حاضر حدود ۸۶۰ هزار دانش آموز، ۵۵ هزار فرهنگی و شاغلان حقوق بگیر در ۵ هزار و ۵۰۰ واحد آموزشی استان مشغول هستند.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش استان در بین ۶۸ دستگاه اجرایی امسال در جشنواره شهید رجایی به عنوان دستگاه برتر برگزیده شده است ، افزود: این در حالی است که در دوره ابتدایی استان اصفهان با کمبود بیش از ۳۲۰۰ معلم ابتدایی روبروست و در عین حال با تلاش همکاران معاونت ها توانستیم با کمترین آسیب، سال تحصیلی جدید را شروع کنیم.

وی اظهار داشت: بخش دیگری از مشکلات سال تحصیلی جدید شامل استقرار پایه یازدهم و کتاب های جدید التالیف بود که توانستیم با مساعدت همکاران آموزش و پرورش در ابتدای سال تحصیلی به شکل مطلوب مدیریت کنیم.

قایدیها دسترسی همه افراد جامعه به آموزش را یکی از شاخص های توسعه عنوان کرد و تصریح کرد: امروز دانش آموزان به دلیل افزایش منابع آموزشی در برخی موارد از معلمان جلوتر هستند، بنابراین بروز رسانی اطلاعات معلمان در زمینه فن آوری های جدید باید در دستور کار قرار بگیرد.

قائدی ها با بیان اینکه امروز جایگاه اجتماعی افراد با میزان سواد آنها ارزیابی می شود، اظهار داشت: آموزش و پررش مسیری است که افراد با عبور از آن توانمند شده و برای قبول مسوولیت های اجتماعی آماده می شوند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان خروج از محدوده زمان و مکان در آموزش و پرورش را ضروری دانست و خاطرنشان کرد: در حال حاضر مدارس باید با همه ارکان خود از همه توانمندی ها استفاده کنند و امروزه تصمیم گیری برای دانش آموزان در اتاق های دربسته و بدون حضور دانش آموزان مردود است.

وی با اشاره بر این امر که باید از خودمان سوال کنیم آیا با این کلاس ها و کتاب های بی روح می توانیم شهروندانی مسوولیت پذیر و پویا تحویل جامعه دهیم تاکید کرد: اگر اندیشمندان، اولیا و معلمان به عنوان رکن های اصلی تعلیم و تربیت در کنار آموزش و پرورش قرار نگیرند، آموزش و پرورشی پویا نخواهیم داشت.

مدیر کل آموزش و پرورش استان اصفهان با تاکید بر اینکه باید مرزها را بشکنیم و وارد حوزه تعلیم و تربیت نوین شویم تصریح کرد: با آینده نگری و توجه به پدیده جهانی شدن مرزها را خواهیم شکست و وارد آموزش و پرورش نوین می شویم و یادگیری برای زیستن و انجام دادن را به ارمغان خواهیم آورد.

وی اظهار داشت: مدارس باید هنر، خلاقیت، زیبابی و شادی آفرینی را در دستور کار خود قرار دهند و به کودکان در مدارس ابتدایی اجازه دهیم که کودکی کنند و مهارت آموزی، آموزش ارزش های انسانی، عشق ورزیدن و صلح را در این مقطع به بچه های خود بیاموزیم.