خرید کتاب سکه طلا

وان پلاس اشتباهاً یک در پشتی در موبایل های خود قرار داده است

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
  • امنیت
  • تکنولوژی
  • سایر شرکت‌ها
  • موبایل و تبلت

کمپانی وان پلاس با مشکل امنیتی بسیار مهمی در موبایل های هوشمندش مواجه شده که قرار است در به روزرسانی نرم افزاری بعدی رفع شود. کاربران طی روزهای اخیر خبر داده اند، موبایل های وان پلاس (از جمله موبایل وان پلاس 5) به صورت پیش فرض از اپلیکیشنی به نام EngineerMode بهره می برند که در واقع به کوالکام تعلق دارد و برای آزمایش موبایل ها پیش از عرضه استفاده می شود.

این اپلیکیشن به کاربران اجازه می دهد که بدون باز کردن Bootloader به سطح روت دستگاه دسترسی داشته باشند. به بیان دیگر، کافی است یک نفر به صورت فیزیکی به موبایل شما دسترسی داشته باشد تا از این باگ سو استفاده کند. بعد از دسترسی یافتن، این شخص می تواند به راحتی بدافزار یا نرم افزاری برای دنبال کردن فعالیت هایتان را روی دستگاه نصب کند.

«اگرچه ما به این مسئله به عنوان یک مشکل امنیتی بزرگ نگاه نمی کنیم، متوجه هستیم که کاربران ممکن است نگرانی هایی داشته باشند.» وان پلاس ضمن اشاره به این موضوع، می گوید که مشکل پیش آمده با به روزرسانی بعدی حل می شود. گفتنی است که ماه گذشته میلادی هم مشخص شد وان پلاس در حال جمع آوری اطلاعات بسیار عظیمی از موبایل های هوشمند خود است و آن موضوع در کنار رخنه امنیتی EngineerMode باعث می شود که اوضاع برای تیم امنیتی وان پلاس چندان مساعد نباشد.


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000