ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
گروه حوزه‌های علمیه: آیت‌الله العظمی علوی گرگانی با تاکید بر انجام فعالیت‌های مهدویت در دو عرصه عام و خاص تاکید کرد: آسیب‌های مهدوی نگران‌کننده است و باید تلاش بیشتری در این زمینه و برای معرفی امام زمان(عج) انجام دهیم.

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) آیت‌الله العظمی سیدمحمد علوی گرگانی امروز 24 آبان در دیدار اعضای ستاد هماهنگی فعالیت‌های مهدوی گفت: طلاب و فضلای حوزه باید در هر شرایطی متناسب با اقتضائات زمانی و مکانی به تبلیغ و ارشاد دیگران بپردازند.

این مرجع تقلید با تقدیر از تلاش‌های ستاد بزرگداشت مهدویت افزود: این ستاد نباید فرصت را برای شناساندن بیشتر امام زمان(عج) به مردم از دست بدهد.

آیت‌الله علوی گرگانی با تاکید بر ارایه موضوعات مهدویت و تبلیغ در دو سطح عام و خاص اظهار کرد: باید با اعزام مبلغان به نقاط مختلف کشور به خصوص مناطقی که بیشتر در معرض آسیب گروه‌های انحرافی هستند عموم مردم با مهدویت بیشتر آشنا شوند.

این مرجع تقلید با اشاره به جنبه خاص تبلیغ نیز بیان کرد: در این عرصه هم باید طلاب سخنور و مسلط به مباحث کلامی تربیت شده و آموزش‌های لازم را برای تبلیغ مهدویت ببینند.

این استاد عالی حوزه با بیان اینکه باید جامعه را از مباحث مهدوی و مسایل مربوط به وجود با برکت امام عصر(عج) سیراب کنیم بیان کرد: لازمه این کار تربیت افراد توانمند و مسلط به این موضوعات است.

آیت الله علوی گرگانی با هشدار نسبت به فعالیت برخی گروه‌های انحرافی به نام مهدویت اظهار کرد: متاسفانه برخی اهل علم هم به فرق انحرافی حوزه مهدویت گرایش پیدا می‌کنند که علت آن نیازمند بحث و بررسی است.

آیت‌الله علوی گرگانی همچنین خواستار فعالیت بیشتر ستاد فعالیت‌های مهدوی شد و گفت: امام زمان(عج) غریب هستند و با وجود زحماتی که انجام شده باز هم باید فعالیت‌های بیشتری صورت گیرد.