خرید کتاب سکه طلا

اطلاعاتی در مورد معاینه سینه توسط خود فرد

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان

روش معاینه سینه ها در خانه اهمیت معاینه سینه توسط خود فرد از چه سنی باید معاینه سینه را آغاز کرد

معاینه را شروع کنید

با استفاده از دست چپ اطراف سینه راست را لمس کنید. از زیر بغل شروع کرده، به آرامی اما محکم فشار دهید. این کار به شما کمک می کند اولین لایه بافت زیر سینه را لمس کنید. با سه انگشت کوچک خود دایره های کوچکی درست کنید و این دایره ها را به سمت بالا و پایین پستان حرکت دهید تا تمام سطح سینه و اطراف آن را بررسی کنید.

با قدرت بیشتری تکرار کنید

برای بار دوم ولی با نیروی بیشتری کل سطح سینه و اطراف آن را معاینه کنید. اینکار باعث می شود بافت های عمیق تر سینه را نیز معاینه کرده باشید.

در این معاینه طبیعی است که دنده های خود را نیز حس کنید.

نوک پستان را بررسی کنید

به دنبال هر گونه تغییر غیر عادی در نوک سینه های خود باشید. با شست و انگشت سبابه نوک سینه را محکم و زیر نور فشار دهید. هرگونه ترشح یا توده را بررسی کنید.

هر دو سینه را بررسی کنید

دقیقا همان کارهایی را که روی سینه سمت راست خود انجام دادید برای سینه سمت چپ نیز بکنید. دست چپ را بالا برده و با دست راست سینه چپ را نیز معاینه کنید.

با متخصص زنان در ارتباط باشید

در صورتی که هر گونه توده سفت در سینه ها مشاهده کردید با متخصص زنان ملاقات کنید. توده های نگران کننده سفت و ریگ مانند بوده، سطوح نامنظمی داشته و به گونه ای هستند که احساس می کنید به بافت سینه چسیده اند. در صورتی که هر کدام از این علائم را مشاهده کردید در اسرع وقت به دکتر زنان مراجعه کنید.

بسیاری از افراد بسیار نگران هستند که آیا توده داخل سینه آن ها طبیعی یا غیر طبیعی است. یکی از اهداف معاینه سینه توسط خود فرد این است که متوجه شود چه توده ای طبیعی و چه توده ای جدید است.

نیاز نیست نگران شوید، از هر 10 توده 8 مورد سرطانی نیستند.

منبع: اینفوسلامت


نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000