کتاب سکه های ماشینی قاجار

تاریخ دریافت خبر:

«مسیر عشق» برای اسپانیایی زبان ها

فیلم سینمایی «مسیر عشق» به کارگردانی بهرام درخشان، با موضوع زیارت و ارتباط معنوی با امام رضا(ع)، میهمان شنبه سینمایی شبکه اسپانیایی زبان هیسپان است.

به گزارش روابط عمومی شبکه هیسپان تی وی، فیلم سینمایی « مسیر عشق » محصول سال ۱۳۸۰، به کارگردانی بهرام درخشان، شامگاه شنبه ۲۷ آبان از آنتن شبکه اسپانیایی زبان هیسپان تی­وی پخش می‌شود.

سینمایی «مسیر عشق» داستان «ستار» با بازی فرهاد بشارتی است که دلبستگی زیادی به کبوترهایش دارد ولی برای شفای مادر بیمارش آنها را نذر امام رضا (ع) می‌کند. پس از آنکه مادر ستار در عالم خواب و رویا، بارگاه مقدس امام هشتم را می‌بیند؛ ستار کبوترهایش را برداشته و برای گرفتن حاجتش راهی مشهد می‌شود .

فرهاد بشارتی، فرحناز منافی ظاهر، حشمت آرمیده و ناصر جلالی از بازیگران فیلم سینمایی«مسیر عشق» هستند که قرار است این فیلم به مناسبت شهادت امام رضا (ع) به روی آنتن هیسپان تی وی برود.

فیلم سینمایی «مسیر عشق»، به کارگردانی بهرام درخشان و تهیه کنندگی النا اسبقی؛ ساعت ۲۳:۳۰ )به وقت تهران( شنبه ۲۷آبان ماه به روی آنتن رفته و بازپخش آن ساعت ۱۳:۳۰ فردای همان روز، از هیسپان تی­وی پخش می­شود.

نگاهی به فعالیت شرکت «گلدمن ساکس» در شبکه پرس تی وی

«گلدمن ساکس: ارباب دنیا؟» (Goldman Sachs: Masters of the World?) عنوان مستندی در شبکه پرس تی وی است که نگاهی به فعالیت شرکت «گلدمن ساکس» یکی از قدرتمندترین بانک های سرمایه گذاری دنیا دارد.

به گزارش روابط عمومی شبکه پرس تی وی، این مستند به زبان انگلیسی و فرانسوی و محصول سال ۲۰۱۱ است که به کارگردانی ژان لوک لئون و تهیه کنندگی سیلوی فاگور، تولید شده است.

داستان مستند «گلدمن ساکس: ارباب دنیا؟» از جایی آغاز می شود که مجلس سنای آمریکا خواستار تحقیق و تفحص در امور شرکت گلدمن ساکس (یکی از قدرتمندترین بانک های سرمایه گذاری دنیا) هنگام بحران اقتصادی سال ۲۰۰۸ شده است. این شرکت از سی سال پیش، زمانی که کلینتون قوانین مالی را حذف کرد، به چنین قدرتی دست یافته است.

این مستند به افشای این واقعیت می پردازد که این شرکت روابط نزدیکی با دولت های اروپایی و آمریکا دارد و بسیاری از مقامات پیشین دولتی در گلدمن مشغول به کار شده و بالعکس بسیاری از مدیران گلدمن در دولت شغل گرفته اند. در واقع این مستند در پی تبیین آن است که قدرت سیاسی بدون پشتوانه سامانه مالی قابل دستیابی نیست.

در بخش دیگر مستند «گلدمن ساکس: ارباب دنیا؟» به مقاله نیویورک تایمز در سال ۲۰۱۰ اشاره می شود که به محکومیت گلدمن ساکس انجامید که شامل پرداخت جریمه بی سابقه ۵۵۰ میلیون دلاری به جرم گمراه کردن مشتری هایش بوده است. در این بین حتی یک نفر هم محکوم به حبس نشد.

این مستند در دو قسمت ۲۵ دقیقه ای، ۲۹ و ۳۰ آبان ماه ساعت ۰۴:۰۰ بامداد به وقت تهران از شبکه پرس تی وی می شود. تکرار این مستند در ساعات ۰۹:۰۰ ، ۱۵:۰۰ ، ۲۱:۰۰ و ۰۱:۰۰ پخش خواهد شد.

بزرگداشت روز ملی کتاب در شبکه یک
مجموعه «در امتداد فلق» امروز به مناسبت روز کتاب و کتابخوانی به اقدامات حجت الاسلام زنگنه روحانی مستقر روستای مرزی و بسیار دورافتاده نهور از شهرستان خاف استان خراسان رضوی می پردازد.
به گزارش روابط عمومی شبکه یک، روستایی نهور روستای کوچکی است که در آن ادامه تحصیل فرزندان پس از طی دوره ابتدایی با توجه به نبود مدرسه و دوری این روستا از شهر، امری غیرممکن به شمار می آمد و تقریبا به روستایی بی سواد تبدیل شده بود اما حجت الاسلام زنگنه با تلاش های ایثارگرانه خود توانست موانع را از سر راه فرزندان روستای نهور در راه کسب علم و دانش بردارد بطوری که اکنون دختران و پسران روستا در مراکز مختلف علمی مشغول تحصیل بوده و به آرزوی خود که همانه ادامه تحصیل بود، رسیده اند. تلاش های این روحانی جوان در زمینه اشتغالزایی و تامین امکانات برای روستاییان در راستای جلوگیری از مهاجرت آنها به حاشیه شهرها که از آسیب های اجتماعی مهم به شمار میاید نیز چشمگیر و موثر بوده است. بیست و چهارم آبان روز ملی کتاب و هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران نامگذاری شده است.
در امتداد فلق به کارگردانی رضا عطار کارگردان و تهیه کنندگی مهران رستمی، امشب چهار شنبه حوالی ساعت ١٩:٣۵ از شبکه یک سیما پخش می شود.