ایران آنتیک

روسیه در عرصه اقتصادی و منطقه‌ای شریکی قدرتمند برای افغانستان است

تاریخ دریافت خبر: دیدگاه بینندگان
معاون دوم رئیس جمهوری افغانستان طی اظهاراتی اعلام کرد که روسیه به عنوان طرفدار و شریک افغانستان در توسعه اقتصادی و ادغام منطقه‌ای نقش مهمی را ایفا می‌کند.
به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری دانشجو به نقل اسپوتنیک، «سرور دانش» معاون رئیس جمهوری افغانستان امروز در سخنرانی خود در هفتمین کنفرانس اقتصادی همکاری‌های منطقه‌ای (ریکا) در مورد افغانستان، ابراز اطمینان کرد که کابل می‌تواند تمام موانع موجود را پشت سرگذاشته و راه را برای همکاری‌های اقتصادی موثر از طریق یک رویکرد مشترک منطقه‌ای و بر اساس مسئولیت هموار نماید.

معاون دوم رئیس جمهور افغانستان گفت: در این راستا، من می‌خواهم تاکید کنم که علاوه بر کشورهای آسیایی، روسیه به عنوان طرفدار و شریک قدرتمند ما در توسعه اقتصادی و ادغام منطقه‌ای نقش مهمی را ایفا می‌کند.

وی همچنین از کشورهای اتحادیه اروپا، آمریکا، ناتو، روسیه و کشورهای آسیای مرکزی برای حمایت از افغانستان در مبارزه با تروریسم قدردانی کرد.

لازم به ذکر است که هفتمین نشست همکاری‌های اقتصادی منطقه‌ای برای افغانستان (ریکا) با حضور مقامات دولتی ۴۴ کشور منطقه و جهان و نمایندگان ۳۸ سازمان بین‌المللی روز گذشته در «عشق آباد» پایتخت ترکمنستان آغاز شد.

در این کنفرانس ۲ روزه عمدتا نشست‌هایی در مورد جستجوی راه حل برای برداشتن موانعی که جلوی گسترش ارتباطات وسیع تجارتی بین کشورهای منطقه را می‌گیرد، برگزار می‌شود.

این نشست برنامه‌های مهم و زیربنایی منطقه‌ای که با محوریت افغانستان اجرا می‌شود را از اولویت‌های خود تعریف کرده است.

نظرات (0)

هنوز نظری نیامده ، شما اولین باشید

ارسال نظر

* اطلاعات مورد نیاز
1000