ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:

پس از اعلام زمان برگزاری مجمع عمومی و انتخاباتی این کمیته از سوی هیات اجرایی در 20آبان ماه امسال؛ ابهاماتی درخصوص نحوه برگزاری این مجمع ایجاد شد.
به همین منظور کیومرث هاشمی رئیس کمیته ملی المپیک برای رفع این ابهامات نامه ای به امیدوار رضایی معاون قوانین مجلس شورای اسلامی نوشت .
هاشمی دربخشی از این نامه خطاب به رضایی نوشت:تبصره 3 ماده واحده مربوط به قانون انتزاع کمیته ملی پارالمپیک مصوب دهم شهریورماه سال95مجلس شورای اسلامی در تاریخ 24/6/95 به تایید شورای محترم نگهبان رسید و با توجه به اینکه کمیته ملی المپیک در فهرست موسسات و نهادهای عمومی غیردولتی قرار دارد موظف است اصلاحات اساسنامه جاری خود را بر اساس ابلاغیه در قانون مذکور به تصویب هیات وزیران برساند.
در نامه کیومرث هاشمی آمده است: به این منظور کمیته ملی المپیک در اسفند ماه 1395 پیش نویس اساسنامه اصلاحی را که ابتدا به تایید اولیه کمیته بین المللی المپیک رسیده است جهت طرح در هیات وزیران و انجام مراحل لازم به وزارت ورزش که رابط نهادهای ورزشی با دولت است، تسلیم کرد ولی تاکنون نتیجه مورد انتظار (تصویب اساسنامه) از سوی هیات دولت به این کمیته ابلاغ نشده است.
رئیس کمیته ملی المپیک در بخش دیگری از این نامه نوشته است:این کمیته ملی بر اساس اساسنامه موظف است هر چهارسال یکبار مجمع انتخاباتی خود را جهت انتخاب اعضای هیات رئیسه و اجرایی کمیته برای یک دوره چهارساله برگزار کند که انتخابات جدید این مجمع در 25/10/96 برگزار می شود.
معاونت قوانین مجلس شورای اسلامی نیز در پاسخ نامه رئیس کمیته ملی المپیک اعلام کرد: برگزاری انتخابات با آخرین اساسنامه بلامانع است و انجام این انتخابات باید با رعایت انتزاع کمیته ملی پارالمپیک از کمیته ملی المپیک صورت پذیرد.
بنابراین، انتخابات پیش رو بر اساس اساسنامه مصوب خرداد و مرداد سال 1392 مجمع عمومی کمیته ملی المپیک و کمیته بین المللی برگزار می شود.
پیش نویس اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک ایران توسط کمیته بین المللی المپیک در21مردادماه امسال مورد تائید قرار گرفت.
کیومرث هاشمی پیشتر درباره اخرین وضعیت اصلاح اساسنامه این کمیته به ایرنا توضیح داد که اساسنامه باید در سه جا (هیات وزیران،آی او سی و مجمع کمیته ملی المپیک ) تصویب شود که اکنون پیش نویس اولیه آن به تصویب کمیته بین المللی المپیک رسیده و ما بلافاصله آن را در اختیار اعضای مجمع قرار داده ایم تا نظرات کارشناسی خود را ارائه دهند.
رئیس کمیته ملی المپیک با اشاره به حضور دو معاون وزیر ورزش به عنوان نمایندگان این وزارت خانه در جلسات هیات اجرایی برای تدوین پیش نویس اساسنامه جدید کمیته ملی المپیک، اظهارداشت:اساسنامه جدید در هیات اجرایی با حضور آقایان محمد رضا داورزنی و امیر رضا خادم، بررسی ،تدوین و در نهایت تصویب و بعد از اخذ نظر موافق ای او سی منتظر تصویب در کمیسیون تخصصی هیات دولت است.
رئیس کمیته ملی المپیک درعین حال یادآور شد که اساسنامه های قدیم و جدید در زمینه برگزاری انتخابات کمیته تفاوت چندانی با هم ندارند .
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**9250** 1701
خبرنگار :گلی سفیدزاده* انتشار: حمید قدیمی

انتهای پیام /*