ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
نشست کمیسیون بین دولتی تاجیکستان و ایران با موضوع همکاری های اقتصادی و فرهنگی در شهر دوشنبه پایتخت تاجیکستان برگزار شد. -
به گزارش ایران اکونومیست به نقل از منابع مطلع، نمایندگی این کمیسیون را از طرف ایران رضا اردکانیان، وزیر نیرو و از جانب تاجیکستان عثمان عثمانزاده، وزیر انرژی و ذخایر آب به عهده داشت.
مسئولان دفتر مطبوعات وزارت انرژی و ذخایر آب تاجیکستان نیز برگزاری نشست کمیسیون دوجانبه را تایید و گفتند که، در نوبت صبح این نشست که دیروز برگزار شد طرف ها مسئله همکاری های اقتصادی و تجاری، سرمایه‌گذاری، انرژی، حمل و نقل، کشاورزی و صنعت را مورد بررسی قرار دادند.
نشست کمیسیون مشترک بین دولتی با موضوع همکاری های تجاری اقتصادی و فرهنگی میان تاجیکستان و ایران با امضای سند نتیجه جلسه هیات ها به پایان رسید.
برگزاری این نشست کمیسیون مشترک در جریان سفر محمدجواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به تاجیکستان مطرح و توافق شده بود.
بر اساس این گزارش، رضا اردکانیان با روسای بعضی از وزارت خانه و سازمان هلای تاجیکستان نیز به طور خصوصی ملاقات کرده است.
بهرام قاسمی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز به تازگی در جمع خبرنگاران گفته بود، مشکل میان تهران و دوشنبه تا حدی حل شده است.
او همچنین گفت: «در دیدار مفصلی که وزیر امور خارجه با رئیس جمهوری تاجیکستان داشت، مسائل و موضوع های مورد علاقه دو طرف مطرح شد. قرار شد، که در این کشور طی ماههای آینده مسیر جدیدی را آغاز کنیم. »