خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
خبرگزاری فارس: میزان کبد چرب در ایران بالاتر از میانگین جهانی است

فوق متخصص گوارش با اشاره به اینکه میزان کبد چرب ایران بالاتر از آمار جهانی است، گفت: کاهش وزن و ورزش از راه‌های درمان اصلی کبد چرب به شمار می‌رود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان خبرگزاری فارس، شاهین مرآت در نشست خبری هفدهمین کنگره گوارش و کبد ایران، اظهار داشت: 30 درصد ایرانیان مبتلا به کبد چرب هستند که در آنها از طریق سونوگرافی، بیماری شان قابل تشخیص است.

وی افزود: رسوب چربی در بدن می تواند سبب چاقی، مشکلات قلبی و عروقی و کبد چرب شود که در صورت تشخیص دیرهنگام و عدم رعایت رژیم غذایی، این بیماری در نهایت منجر به سیروز کبدی خواهد شد و مشکلات زیادی را به همراه دارد.

این فوق متخصص گوارش با بیان اینکه درمان کبد چرب از طریق وزن کم کردن و ورزش است، گفت: شیوع کبد چرب در ایران نسبت به میانگین جهانی بسیار بالا بوده و در برخی از استان ها همچون گلستان تا 40 درصد مردم آن دچار کبد چرب هستند.

وی گفت: کبد چرب در دوران بارداری نیز ممکن است بروز یابد که از عوارض حاملگی بوده و در صورت کنترل نشدن 30 درصد خطر مرگ ومیر دارد.

این فوق متخصص گوارش، اضافه کرد: مصرف برخی داروها، الکل، چاقی و گیاهان دارویی می تواند سبب بروز کبد چرب شود.

مرأت با اشاره به اینکه گیاهان دارویی کاملاً بی ضرر نیستند، گفت: مصرف این گیاهان ابتلا به هپاتیت را که ناشی از کبد چرب است می تواند گسترش دهد. همچنین گاهی عطاری ها داروهای گیاهی ارائه می کنند که در نهایت سبب زردی فرد، کبد چرب و هپاتیت در آن خواهد شد.

وی از مرگ دو نفر به دلیل مصرف گیاهان دارویی خبر داد و گفت: برای رفع مشکلات گوارشی حتی در نظر گرفتن رژیم های غذایی حتماً باید با پزشک مربوطه مشورت شود تا بتوان بهترین نتیجه درمانی را شاهد بود.

انتهای پیام/