خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:
2331092مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل، گفت: از ۲۴۴ حلقه چاه آب در شهرستان، اجازه برداشت شش هزار لیتر آب صادر شده است.

به گزارش صاحب نیوز؛ حسین فتاحی در گفتگویی، با بیان این که زمین های کشاورزی حدود ۱۴ هزار و ۵۰۰ هکتار از مساحت آران و بیدگل را شامل می شود، اظهار کرد: ۲۰ درصد از کشاورزی شهرستان، در شهر آران و بیدگل صورت می گیرد.

مدیر جهاد کشاورزی آران و بیدگل، با گلایه از برداشت غیرمجاز آب از حلقه های چاه آران و بیدگل بیان کرد: از ۲۴۴ حلقه چاه آب در شهرستان، اجازه برداشت شش هزار لیتر آب صادر شده است اما در حال حاضر حدود دو برابر از آن برداشت می شود.

وی افزود: در مصوبه سازماندهی استخراج آب از چاه ها اجازه استفاده از حداکثر سه هزار ساعت آب ذکر شده که به دلیل عدم نظارت صحیح تاکنون بیش از هفت هزار ساعت آب برداشت شده است.

فتاحی هدر رفت آب را مهم‌ترین مشکل حوزه کشاورزی شهرستان برشمرد و تصریح کرد: برای جلوگیری از اتلاف آب در بخش کشاورزی کارهایی صورت گرفته ولی ساماندهی وضعیت آب نیازمند نصب کنتورهای حجمی است.

وی با توجه به مشکل کمبود منابع آب، تغییر الگوی کشت را اولویت کشاورزی آران و بیدگل دانست و خاطرنشان کرد: تغییر الگوی کشت نیازمند کارشناسی بیش‌تر و تخصیص اعتبار برای تغییر کشت از محصولات پر آب به محصولات با نیاز آبی کمتر است.

آران و بیدگل ۱۴ هزار هکتار باغ و مزرعه دارد.

انتهای پیام/ خطب شکن/ گ.ف