خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
فرانسه با رها کردن فقرا، به افراط‌گرایی کمک کرده است

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت که این کشور با رها کردن محله‌های فقیر نشین در این کشور به رشد افراط‌گرایی در فرانسه کمک کرده است.

به گزارش ایلنا به نقل از خبرگزاری فرانسه، «امانوئل مکرون» رئیس جمهوری فرانسه اعلام کرد که اقدامات جدید مقتدرانه و سختی را با هدف مقابله با مساله محله های فقیرنشین در فرانسه در پیش خواهد گرفت.

این اقدام بخشی از برنامه چندمیلیارد یورویی رئیس جمهوری فرانسه است که بر محله های حاشیه شهرهای فرانسه که با بیکاری و جرایم بسیاری دست و پنجه نرم می کنند، متمرکز شده است.

ماکرون در سخنان خود در این باره به شدت به دولت های پیشین فرانسه انتقاد کرد و گفت که افراط گرایی در این کشور ریشه کرده است چرا که دولت مسئولیت های خود را در قبال بهبود شرایط خانه ها و محله هایی که در حاشیه شهرها قرار دارند، انجام نداده است.

وی در این باره گفت: «دولت فرانسه ۱۵ گام با هدف مبارزه با افراط گرایی ارائه خواهد کرد و ساختارهای غیرقابل قبول که موجب افزایش افراط گرایی خواهد شد را تعطیل خواهد کرد.»

بسیاری از مهاجمان افراطی که در چند سال اخیر به فرانسه حمله کرده بودند، در محله های حاشیه ای و خانه های عمومی زندگی کرده بودند و در آنجا افراطی شده بودند.