کتاب سکه های ماشینی قاجار

نان‌های گرانی که گران‌تر می‌شود/منتظر سنگک 1800 تومانی باشید

تاریخ دریافت خبر:
ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که نرخ هر قرص سنگک 920 می‌شود، اما تجربه نشان داده که این قیمت‌ها اعمال نخواهد شد و نانوایی‌ها نرخ خود را اعمال می‌کنند.

گروه اقتصادی: قوت لایموت هم گران می شود؛ این خبری است که از دیروز تاکنون موجی از نارضایتی را ایجاد کرده است؛ اگرچه افزایش قیمت نان بنا به گفته رئیس اتحادیه اصناف به دلیل افزایش هزینه های تولید است اما مردم می گویند قیمت های قبلی هرگز اجرایی نشده است.

به گزارش بولتن نیوز، سه سال پیش که قیمت نان گران شد، خیلی ها اعتراض کردند. اعتراض هایی که راه به جایی نبرد. اتحادیه نانوایان اتاق اصناف را قانع کرده بود که دولت را در طرح افزایش قیمت نان ترغیب کند. قیمت که گران شد، استدلال دولت این بود که هم زمان با افزایش کیفیت نان هم بیشتر می شود، اما به گفته مردم کیفیت نان در بسیاری از شهرها همچنان پایین است.

حالا با افزایش 15 درصدی قیمت نان که با تصمیم ستاد تنظیم بازار صورت گرفته، قرار است قیمت ها از ابتدای آذر افزایش یابد؛ اما نکته اینجاست که آنچه تحت عنوان جدول افزایش ها اعلام شده، تاکنون اجرایی نشده است.

به عنوان مثال قیمت هر عدد سنگک 800 تومان اعلام شده که حالا با افزایش 15 درصدی قرار است به 920 تومان برسد. این در حالی است که در سه سال گذشته عملاً قیمت 800 تومان برای هر قرص نان سنگک اعمال نشده است. در شهرهای بزرگ قیمت هر قرص نان سنگک 1500 تومان است که البته در برخی نقاط تا 2 هزار تومان هم به فروش می رسد.

این موضوع درباره نان بربری هم صدق می کند؛ هر قرص نان بربری در همه نانوایی ها یک هزار تومان است. هر قرص نان تافتون 500 تومان و قیمت نان لواش نیز هر قرص 250 تومان است. این نرخ ها طی سه سال گذشته از سوی نانوایی ها اعمال شده است. بااین حال اتحادیه نانوایان و اتاق اصناف معتقدند که این قیمت ها کم است و کفاف هزینه های تولید را نمی دهد و باید قیمت همه نان ها 15 درصد گران شود. به این ترتیب اگر مبنای قیمت هر قرص نان سنگک تاکنون 1500 تومان بوده، این نرخ با احتساب تصمیم 15 درصدی برای افزایش قیمت ها، هر قرص نان سنگک 1750 تومان خواهد شد که با توجه به نبود پول خرد، نانوایی ها حتماً این نرخ را گرد کرده و 1800 تومان به فروش می رسانند.

بااین حال ستاد تنظیم بازار اعلام کرده که نرخ هر قرص سنگک بعد از گرانی 920 می شود، این در حالی است که تجربه نشان داده که این قیمت ها اعمال نخواهد شد و نانوایی ها طبق رویه سال های قبل از قیمت ها نافرمانی کرده و نرخ خود را اعمال می کنند.

یک شهروند تهرانی می گوید: وقتی نرخ اتحادیه برای هر قرص نان سنگک در سه سال گذشته 800 تومان بوده و هیچ نانوایی این نرخ را اعمال نکرده، حالا با فرمان افزایش 15 درصدی حتماً قیمت بیشتر خواهد شد.

او اضافه می کند: معلوم است که هیچ نانوایی نرخ مصوب اتحادیه را رعایت نمی کند؛ اما جالب اینجاست که در این میان نظارتی هم بر این موضوع صورت نمی گیرد.

کیفیت فدای کمیت؟

موضوع دیگری که درباره نان بسیار می شویم، کیفیت نان است. اگرچه در سال های اخیر به دلیل صنعتی شدن کوره های نانوایی، تولید نان بهبود پیدا کرده، اما کیفیت نان در همه جا یکسان نیست.

نانوایی هایی که به قول خودشان آرد بهتری مصرف می کنند، نان را با قیمت بالاتر می فروشند ولی نانوایی هایی که آرد ارزان تری مصرف می کنند، نان بی کیفیت تری دارند و دورریز نان بیشتری دارند.

بررسی ها نشان می دهد که از علل اصلی ضایعات نان ۲۰ درصد عامل کیفی تولید نان ماشین پخت، ۳۰ درصد نانوا و ۵۰ درصد آرد است.

عواملی شامل نامرغوبی آرد مثل خشک شدگی زودرس نان، پارگی و دررفتگی نان، کاهش کشش پذیری خمیر، داغ زدگی نان، کاهش درآمد نانوا، ضایع شدگی نان، سوختگی، فطیر شدگی نان، شکنندگی، شور شدگی، ماندگی و بیات شدن زودرس نان، کاهش زمان استراحت خمیر، کاهش پوکی و ماندگاری نان، کاهش کیل دهی خمیر، تشدید زحمات پخت، سفید شدگی نان مهمترین عوامل دورریز بیشتر نان می شود.

بررسی همه دلایل نشان می دهد که برخی از نان هایی که نانوایی ها پخت می کنند، همه این مشکلات را دارند، بااین حال نظارتی هم در این رابطه صورت نمی گیرد.