خرید سکه کلکسیونی

تاریخ دریافت خبر:

فیسکر هم باتری جامد می‌سازد
دلیل اصلی اصرار این شرکت‌ها برای تولید باتری‌های لیتیوم‌یونی جامد، مزیت‌های فراوان آن نسبت به باتری‌های امروزی است که از آن‌ها در گوشی‌های همراه، کامپیوترها و خودروهای الکتریکی استفاده می‌شود. دو مزیت بسیار بزرگ این باتری‌ها نسبت به باتری‌های امروز، دانسیته بسیار بالاتر انرژی و همچنین زمان شارژ بسیار سریع‌تر است.
فیسکر می‌گوید که باتری‌های جامد این شرکت بیش از ۲٫۵ برابر چگالی بیشتری نسبت به باتری‌های فعلی دارند و قادر هستند پیمایش مسافتی خودروهای الکتریکی را به بیش از ۸۰۰ کیلومتر برسانند. البته این بزرگ‌ترین ادعای فیسکر نیست! این شرکت گفته است که باتری‌های جامد آن‌ها ممکن است حتی در یک دقیقه هم شارژ شوند. پیش از این نیز شرکت Sakti3 چنین ادعایی را مطرح کرده بود. تولید باتری‌های جامد همچنین هزینه کم‌تری دارد و احتمال انفجار یا آتش‌سوزی آن‌ها بسیار پایین است.
شرکت فیسکر اعلام کرد که فناوری جدید باتری خود را در نمایشگاه CES 2018 که در ژانویه آینده آغاز می‌شود، به نمایش خواهد گذاشت. علاوه بر این فناوری، یک نسخه نزدیک به مدل تولیدی EMotion نیز در این نمایشگاه حضور خواهد داشت. این خودرو نیز وعده‌های زیادی را مطرح کرده که مسافت پیمایشی ۶۵۰ کیلومتری یکی از آن‌ها است. فیسکر قیمت این خودرو را ۱۳۰ هزار دلار مطرح کرده و ودیعه ۲ هزار دلاری برای آن دریافت می‌کند. تولید این مدل از سال ۲۰۱۹ آغاز خواهد شد.