خرید کتاب سکه طلا

تاریخ دریافت خبر:
مجلسساعت24- نطق امروز جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مشهد، پاسخی بود به نطق دو روز پیش مسعود پزشکیان نایب رئیس اصلاح طلب مجلس که با اشاره به حواشی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ خواستار حل مشکل محصورین شده بود.

کریمی قدوسی نماینده دلواپس مجلس، در بخشی از صحبت‌هایش گفت: در فتنه 88 افرادی حاضر نشدند در مقابل قانون تسلیم شوند. افرادی که قانون را قبول ندارند، صلاحیت حضور در جمهوری اسلامی را از دست داده اند. این روزها که کشور در اندوه زلزله کرمانشاه، دم زدن از فتنه درست نیست.

کریمی قدوسی اظهار کرد: روز گذشته آقای پزشکیان گفتند که «هر روز فریاد می‌زنیم که فتنه وجود دارد»(اینجا) ملت عزیز آنچه در وقایع 88 شاهد بودیم بی شک ظلم بزرگی در حق اسلام و کشور بود. باید مشکلات سال 88 را اتهام عاملان فتنه 88 دانست. توبه سران فتنه با چهار شرط پذیرفته می شود،‌ جبران خسارت،‌ پس گرفتن اتهاماتی که به نظام وارد ساختند، جداسازی راهشان از دشمنان و مجازات برای آنچه مرتکب شدند.

او در پایان اسنادی را به هیئت رئیسه داد و گفت: 104 سند از سران فتنه با امضای وزارت اطلاعات و سپاه در اختیار دارم. این اسناد را که از نهادهای اطلاعاتی به دست آمده است به رئیس مجلس تقدیم می کنم و به خصوص توصیه می کنم که نواب ایشان که این اسناد را مطالعه کنند.

پس از تمام شدن صحبت های کریمی قدوسی،‌ پزشکیان که ریاست مجلس را برعهده داشت، گفت: «متشکر هستم. این اسناد را به من بدهید. البته من در پاسخ به شما این حرف از حضرت علی می گویم، و نه چیزی اضافه‌ای. حضرت علی می گویند...»

در این میان پزشکیان به دلیل اعتراض برخی نمایندگان مبنی بر اینکه بر اساس آیین نامه داخلی امکان پاسخ دهی به نطق نمایندگان را ندارد، صحبت هایش را قطع کرد و در برابر همهمه ایجاد شده گفت: «دعوا راه بیندازید! اشکال ندارد، این بحث هایی که ایشان کردند شامل ماده 79 می شود و من می توانم به آن پاسخ دهم. اما اشکال ندارد. دعوا راه بیندازید!»

البته صحبت‌های محمدمهدی زاهدی در نطق میان دستورش نشان داد که بنا نیست این بحث در مجلس خاتمه پیدا کند. این نماینده اصولگرا نیز در بخشی از نطق امروزش گفت: در مورد صحبت های آقای کریمی قدوسی در باب فتنه انتظار است که همه دنبال وحدت باشیم و مجلس به جهانیان و هموطنان این وحدت را نمایش دهد.
زاهدی با طعنه به نطق پزشکیان که در آن با تکیه بر آیات قرآن و نهج البلاغه به نقد اجرای عدالت و وحدت در کشور پرداخته بود، گفت: از درون مجلس نباید ندای وحدت شکنانه حتی در غالب آیات قرآن و یا نهج البلاغه سر داده شود! افراط و تفریط در هیئت رئیسه درست نیست نه آن تفریط قبلی نه این افراط فعلی.

خبرانلاین