ایران آنتیک

تاریخ دریافت خبر:
با نزدیک شدن به سالروز شهادت امام رضا(ع) شاهد افزایش نرخ بلیت هواپیما و قطار و حتی کمیابی آن هستیم.

گروه اجتماعی آناج: در بسیاری از کشورها برای تشویق استفاده مردم از حمل و نقل عمومی جذابیت هایی خاص در نظر گرفته می شود؛ در دنیا اغلب وسایل حمل ونقل به یک جدول زمانی بر طبق یک برنامه زمان بندی شده روی آورده اند که بتوانند بیشترین خدمات را در یک زمان مشخص ارائه دهند. افزایش قیمت بلیط در کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه با بیشتر شدن خدمات برای مسافران ارتباط متقابلی دارد.

افزایش قیمت بلیط در مناسبت ها به یکی از بزرگترین دغدغه ها و مشکلات مسافران امروزی که قصد سفر با وسائل عمومی را دارند تبدیل شده است، در چند سال اخیر بدون اینکه خدمت رسانی به مسافران افزایش یابد با نزدیک شدن به مناسبت ها (محرم،صفر و عید نوروز) و افزایش تقاضا، نرخ بلیط ها به صورت باور نکردنی افزایش داشته و بعد از سپری شدن مناسبت ها قیمت ها به روال عادی خود بر می گردد.

امسال هم طبق سال های گذشته مشاهده شد که نرخ بلیط ها در روزهای منتهی به اربعین به طور عجیبی به یک باره افزایش یافت. نبود مدیریت، برنامه، نظارت و همچنین ایجاد بازارهای سیاه توسط دلالان از دلایل اصلی به وجود آمدن این مشکل به شمار می روند.

حال با نزدیک شدن به اواخر ماه صفر و افزایش تقاضای مردم برای خرید بلیط قطار و هواپیمای مشهد منتظر نظارت و مدیریت بیش از پیش مسئولین هستیم تا به مانند سال های قبل مشکلی در رفت و آمد مردم ایجاد نشود و مورد سوءاستفاده دلالان قرار نگیرند.

این همان موضوعی است که امام جمعه تبریز نیز در خطبه های هفته قبل به آن پرداخت و از مسئولین خواست نظارت خود را افزایش و سفر به مشهدالرضا را برای شهروندان تبریز تسهیل نمایند. حال باید منتظر ماند و دید مدیران استانی در برابر این تقاضای نماینده ولی فقیه در آذربایجان شرقی چه تدابیری می اندیشند تا بازار سیاه به کورسو رود.

انتهای پیام/