ایران آنتیک

محفل انس با قرآن کریم با حضور سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد

تاریخ دریافت خبر:
سید مصطفی حسینی قاری بین المللی

به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه، محفل انس با قرآن کریم روز گذشته با حضور سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی کشورمان و نفر چهارم مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

به مناسبت هفته قرآن و دانشگاه، محفل انس با قرآن کریم روز گذشته با حضور سید مصطفی حسینی قاری بین‌المللی کشورمان و نفر چهارم مسابقات بین‌المللی قرآن مالزی، در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار شد.

عطاءالله امیدواری رئیس مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی شیراز در گفت وگو با خبرنگار مفدا با بیان این مطلب افزود: در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی کشور از ۱۸تاریخ لغایت ۲۴ آبان ماه طبق مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی این هفته به نام قرآن و دانشگاه نامگذاری شد که دانشگاه علوم پزشکی شیراز نیز همگام با دیگر دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی برنامه‌ۀای متنوعی برگزار کرده که از جمله آن می‌توان به برگزاری محفل انس با قرآن اشاره کرد.

وی خاطرنشان کرد: برای برگزاری محفل انس با قرآن، تصمیم بر آن گرفتیم که از سید مصطفی حسینی نفر برتر قرائت در چهلمین مسابقات سراسری قرآن و دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی قزوین، دعوت به عمل آوریم که خوشبختانه با تلاوت دلنشین آیات کلام الله مجید، فضای کاملا روحانی و معنوی به مراسم بخشیدند.

امیدواری خاطرنشان کرد: محفل انس با قرآن کریم با همکاری و مشارکت بسیج دانشجویی استان فارس، اداره کل اوقاف استان و دانشکده علوم قرآنی شیراز برگزار شد که در پایان، سفره اطعامی برای شرکت‌کنندگان تدارک دیده شد.

رئیس مرکز قرآن و عترت دانشگاه علوم پزشکی شیراز همچنین به برنامه‌های مناسبتی ماه صفر که از سوی این مرکز برگزار می‌شود اشاره کرد و گفت: آیین‌های عزاداری و نشست‌های قرآنی به مناسبت ماه صفر به صورت متناوت با حضور دانشجویان و کارکنان دانشگاه در دانشگاه علوم پزشکی شیراز برگزار می‌شود. همچنین به مناسبت سالروز تاج گذاری حضرت ولی عصر(عج)، برنامه‌هایی جشن با همکاری کانون مهدویت دانشگاه روز هفتم آذر ماه برگزار خواهد شد.

وی همچنین از آمادگی دانشجویان و کارکنان این دانشگاه برای حضور در مرحله پایانی سی و دومین دوره جشنواره ملی قرآن و عترت دانشگاهیان سراسر کشور به میزبانی وزارت بهداشت خبر داد و گفت: بر اساس سهمیه‌ای که وزارت بهداشت برای دانشگاه علوم پزشکی شیراز در نظر گرفته، امسال در جشنواره سی ودوم، ۱۹ شرکت‌کننده زن و مرد در این رویداد بزرگ قرآنی حضور خواهند داشت و در بخش‌های مختلف شفاهی، هنری، ادبی، پژوهشی و... رقابت‌های خود را انجام خواهند داد.

امیدواری با بیان اینکه دانشگاه علوم پزشکی شیراز جزو دانشگاه‌هایی است که بیشترین سهمیه را از سوی وزارت بهداشت برای حضور در جشنواره ملی کسب کرده‌اند، گفت: سهمیه‌های حضور در جشنواره ملی قرآن وعترت دانشگاهیان سراسر کشور، بر اساس رتبه‌هایی است که شرکت کنندگان در مراحل مقدماتی و در جشنواره‌های قرآنی کسب می‌کنند.

سخنرانی حجت‌الاسلام حسین امیدی، مسئول کانون‌های فرهنگی و هنری مساجد استان فارس و نیز تلاوت یکی از دانشجویان دانشکده علوم قرآنی شیراز از دیگر برنامه‌های این محفل نورانی بود.

گفتنی است، هفته قرآن و دانشگاه که به مناسبت درگذشت علامه طباطبایی نامگذاری شده است، شامل روزهای ۱۸ تا ۲۴ آبان‌ماه است.