خرید کتاب سکه طلا

آشنایی بادلایل چربی شکمی!

تاریخ دریافت خبر:
آشنایی بادلایل چربی شکمی!

چربی شکمی با چربی زیرپوستی فرق دارد و از نظر متابولیکی فعال است، یعنی مواد شیمیایی از خود آزاد می‌کند که به بدن صدمه می‌زنند .

به گزارش پارس نیوز،

چربی شکمی با چربی زیرپوستی فرق دارد و از نظر متابولیکی فعال است، یعنی از خود آزاد می کند که به بدن صدمه می زنند و خطر پرفشاری خون، کلسترول بالا، سکته، بیماری قلبی، دیابت و برخی از سرطانها و حتی زوال عقل را بالا می برد.کاهش چربی شکم در برخی از افراد مشکلتر از سایرین است.

در اینجا 5 دلیل عمده ابتلا به چربی شکمی معرفی شده است:

هیکل سیبی شکل: اگر هیکل سیبی شکل، در شما زیاد دیده می شود، باید فعالیت ورزشی خود را بیشتر کرده و دریافتی روزانه را محدودتر کنید.

تغییرات هورمونی: حول و حوش زمان یائسگی، حتی زنانی هم که قبلاً هیکل گلابی شکل داشتند و بیشتر چربی در ناحیه ران و باسن آن ها تجمع پیدا می کرد، کم کم متوجه افزایش تجمع چربی در شکم خود می شوند. کاهش هورمون استروژن، به علاوه کاهش متابولیسم که به طور طبیعی با بالا رفتن سن اتفاق می افتد، از عوامل بروز این اتفاق هستند. اگر ورزش قدرتی انجام بدھید و عضله بیشتری بسازید و هسته بدن راقوی کنید، از بروز این تغییرات ناخوشایند، جلوگیری خواھید کرد.

ابتلا به سندرم تخمدان پلی کیستیک: بالا بودن تستوسترون باعث سیبی شکل شدن هیکل و اضافه در ناحیه شکم می شود.

کم خوابی: کم خوابی و خواب بیش از حد شبانه هر دو، منجر به شکمی می شوند. وقتی که کم ھستیم، دچار کمبود انرژی می شویم و بدن متابولیسم را انقدر پایین می آورد تا انرژی کمی که برایمان باقی مانده است، ھدر نرود.

استرس: وقتی که تحت فشار قرار می گیریم، بدن ما شروع به ترشح مقدار زیادی کورتیزول می کند. این ھورمون، باعث می شود که چشم و دل ما به دنبال غذاھای چرب و شیرین باشد. ھمچنین، بدن را تغییر داده و بدن انرژی کمتری می سوزاند و در عوض انرژی را به شکل چربی در بدن ذخیره می کند.